اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی نفت و طلا| قیمت هر اونس طلا به ۱۵۵۳ دلار و ۲۷ سنت رسید

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۲۷ سنت رسید.

  در حالی که ارزش دلار تقویت شده و سرمایه گذاران در حال ارزیابی ریسک ناشی از شیوع ویروس کرونای جدید در چین و سایر کشور‌ها هستند که ممکن است تاثیراتی بر رشد اقتصاد جهانی داشته باشد، قیمت طلا امروز کاهش داشت.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۲۷ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت فلز زرد به بالاترین رقم حدود ۲ هفته اخیر رسید، اما بعدا حدود یک درصد کاهش داشت. قیمت هر اونس طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۵۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

  تعداد تلفات ناشی از ویروس کرونای جدید در چین دیروز به ۶ نفر رسید و اولین مورد ابتلا به این بیماری در آمریکا نیز مشاهده شد. در حالی که گردشگران برنامه‌های خود برای سفر‌های تفریحی را لغو کرده اند و فرودگاه‌ها ترتیبات نظارتی برای شناسایی مبتلایان را تشدید نموده اند، نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی این بیماری مرموز موجب افت شاخص‌ها در بازار‌های مالی شد هاست.

  سرمایه گذاران نگران اند با سفر صد‌ها میلیون چینی در تعطیلات سال نوی چینی که از آخر این هفته آغاز می‌شود، این ویروس شیوع بیشتری پیدا کند.

  در همین حال تقویت ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی موجب شد تا طلا برای خریدارانی که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند گرانتر شود و قیمت فلز زرد پایین بیاید.

  استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت، قرارداد‌های تجاری جدید با چین، مکزیک و کانادا می‌تواند موجب رشد اقتصاد آمریکا شود و نرخ رشد را از رقم‌های پیش بینی شده بالاتر ببرد.

  در حالی که قیمت‌های بالای طلا و کاهش رشد اقتصادی به اشتها برای خرید طلا در چین آسیب زده است، میزان مصرف طلا در بزرگترین مصرف کننده فلز زرد جهان در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار طی ۳ سال اخیر کاهش داشته است.

   

  در حالی که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده که بازار نفت در نیمه نخست امسال با مازاد عرضه مواجه شود و این مسئله موجب کاهش نگرانی‌ها در مورد اختلال در عرضه نفت لیبی شده است، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش داشت.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۳۵ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت نفت برنت ۰.۳ درصد افت کرده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از کاهش ۰.۳ درصدی در جلسه قبل امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۹ سنت رسید.

  فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی دیروز گفت، وی انتظار دارد در نیمه نخست سال بازار نفت با روزانه یک میلیون بشکه مازاد عرضه مواجه شود.

   

  قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۴ دلار و ۳۵ سنت رسید

  بیرول در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد گفت: «شاهد مازاد عرضه نفت و گاز در بازار‌های جهان هستیم... به همین دلیل است که حوادث اخیر از جمله ترور سردار ایرانی و ناآرامی‌ها در لیبی، قیمت جهانی نفت را بیش از حد افزایش نداده است.»

  شرکت ملی نفت لیبی روز دوشنبه به دلیل ناتوانی در بارگیری نفت از ۲ میدان نفتی اصلی خود اعلام حالت فورس ماژور کرد.

  هلیما کرافت، تحلیلگر موسسه آر بی سی کپیتال مارکتس در این باره گفت: «نگرانی فعالان بازار از تحولات لیبی کاهش یافته، زیرا آن‌ها معتقدند این یک توقف موقتی تولید است.».

  اما کرافت در عین حال هشدار داد که «جنگ نیابتی چند ساله در لیبی ریسک توقف طولانی تولید نفت در این کشور را افزایش داده و هیچ نشانه‌ای از توقف درگیری‌ها در این کشور دیده نمی‌شود.»قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی