iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
ارزهای دیجیتال
 • خداحافظی وودافون با ارز دیجیتال فیس بوک

  به دنبال مخالفت‌های گسترده با استفاده از ارز دیجیتال لیبرای فیس بوک، وودافون نیز تازه ترین شرکتی است که استفاده از آن را کنار گذاشته است.

  به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، انجمنی که فیس بوک برای جلب همراهی شرکت‌های فناوری به منظور استفاده از ارز دیجیتال لیبرا شکل داده بود در حال آب شدن است و هر روز شرکت‌های مختلفی از همکاری با فیس بوک در این زمینه انصراف می‌دهند.

   

  شرکت مخابراتی بزرگ وودافون می‌گوید دیگر قصد همکاری با انجمن لیبرا را ندارد. البته این موضوع به فشارهای نهادهای رگولاتوری اروپایی و آمریکایی مربوط نیست و وودافون می‌گوید قصد دارد بر روی ارتقای سیستم پرداخت اختصاصی خودش متمرکز شود و از استفاده از سیستم‌های رقبا خودداری کند.

  این سیستم اختصاصی ام - پسا نام دارد و قرار است از سطح شش کشور آفریقایی که هم اکنون از آن استفاده می‌کنند، فراتر رود. در عین حال فیس بوک کماکان امیدوار به جلب پشتیبانی از لیبرا در سطح جهان است و اعلام کرده که در سال ۲۰۲۰ اعضای جدیدی را به انجمن لیبرا اضافه می‌کند.

  فیس بوک مدعی است ۱۵۰۰ شرکت را در فهرست جذب این انجمن قرار داده و در همین راستا در حال برنامه‌ریزی است.

  انتهای پیام/