iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • تخصیص ۸ میلیون متر مکعب آب از محل صرفه جویی به صنایع کشور

  وزیر نیرو خبر داد:

  همدان - وزیر نیرو بابیان اینکه افتتاح طرح های صنعت آب و برق رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت، از تخصیص ۸ میلیون متر مکعب آب از محل صرفه جویی به صنایع کشور خبر داد

  به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور با بیان اینکه دی ماه پر حادثه طی شد و وارد بهمن ماه پرخاطره شدیم، گفت: به خاطر داشتن ملتی هوشمند و یکپارچه خدا را شاکریم.

  وی با گرامیداشت ایام فاطمیه و طلب توفیق برای عزاداری‌ها در این ایام و گرامیداشت یاد شهدای اخیر به ویژه شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش و شهدای حادثه کرمان و سانحه هوایی که ملت ایران را داغدار کرد، گفت: قطار پویش «هر هفته الف –ب – ایران» در هفته سیزدهم به همدان رسید.

  اردکانیان با بیان اینکه همدان یادآور احساس آرامش است و این آرامش به مدد مجموعه تحولات در استان طی سال‌های اخیر رخ داده است، گفت: رقابت و مسابقه با یکدیگر برای کسب رضایت مردم بیانگر این آرامش است.

  وزیر نیرو با بیان اینکه امان از وقتی که در اثر غفلت‌ها این رقابت برای افزایش میزان نارضایتی و بی توجهی به داشته‌ها باشد، اظهار داشت: مأموریت اصلی آن است که در عین تلاش برای پر کردن حفره‌ها با نگاه به داشته‌ها و پردازش آنها افزایش رضایتمندی در جامعه دنبال شود و جامعه را تاب آور کرد.

  وی با بیان اینکه باید فضای همکاری و هماهنگی و همدلی ایجاد شود به موضوع تأمین انرژی برای استان همدان و تأمین منبع مطمئن و پایدار آب شرب با در نظر گرفتن منابع مالی اشاره کرد و گفت: این موارد در وزارت نیرو مورد توجه است و ساز و کارهای خوبی برای آن دیده شده است.

  صرفه جویی ۸ میلیون متر مکعب آب در سطح کشور

  وی با بیان اینکه درصددیم از محل لایحه بودجه ۹۹ راهکارهای مناسب‌تری تدارک ببینیم، گفت: در بخش آب جدا از آب شرب که در اولویت است گشایش‌هایی در زمینه تأمین آب صنایع صورت گرفته و اصلاحیه‌ای برای دستورالعمل مواد ۲۷ و ۲۸ مربوط به آب‌های زیرزمینی صادر شده که در پی آن ۸ میلیون متر مکعب آب در سطح کشور با پر کردن چاه‌های غیرمجاز و مواردی از این دست صرفه جویی شد و به صنایع کشور اختصاص یافت.

  اردکانیان با بیان اینکه برای تأمین آب صنایع استان همدان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب تخصیص آب زیرزمینی از محل صرفه‌جویی و اجرای طرح‌های تعادل بخشی صورت گرفته و به استان همدان ابلاغ شده است، گفت: ۳ میلیون مترمکعب پساب هم برای منطقه ویژه تأمین شده و ۶۰۰ هزار متر مکعب هم برای پتروشیمی هگمتانه لحاظ شده است.

  وی با بیان اینکه توسعه استان مستلزم تأمین آب و انرژی کافی و اصلاح شیوه‌های مصرف است، گفت: از مدیران اجرایی استان همدان برای پشتیبانی از بخش آب و برق قدردانی می‌کنم.

  وزیر نیرو با بیان اینکه امروز ۳ پروژه مهم نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی، نیروگاه مقیاس کوچک و مجموعه پروژه‌های شبکه توزیع برق استان همدان با ۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری افتتاح شد، گفت: امسال ۴۳۰۰ پروژه مهم را در بخش توزیع صنعت برق افتتاح کردیم و ۷۲۱ هزار مشترک جدید به خانواده برق کشور اضافه شد.

  وی با بیان اینکه این مشترکان در روستای بدون برق، صنعت، کشاورزی و واحدهای تجاری به مجموعه اضافه شدند و در حال حاضر ۳۸ میلیون مشترک داریم، گفت: طرح‌های اصلاح و بهینه سازی شبکه برق با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان اجرا شده و صورت گرفته است.

  امسال ۲۲۷ پروژه بزرگ در پویش «هرهفته - الف –ب – ایران» با ۳۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری افتتاح خواهد شد اردکانیان گفت: تا پایان امسال ۲۲۷ پروژه بزرگ در پویش «هرهفته - الف –ب – ایران» با ۳۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری افتتاح خواهد شد.

  وی گفت پویش «هرهفته - الف –ب – ایران» همان کاری است که دستگاه‌ها در حال انجام هستند اما به منظور نظم دهی به کارها و با هدف مشخصی صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه ایران کشوری ثروتمند است و با این پویش در شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌ها می‌توانیم نشان دهیم که چرخ‌های عمرانی کشور در حال چرخش است و متوقف نمی‌شود، گفت: این پویش تا پایان امسال ادامه خواهد یافت و سال آینده پویش اصلاح مصرف در فرصت تحریم را آغاز می‌کنیم.

  وزیر نیرو با بیان اینکه اصلی‌ترین چالش ما در عرصه مصرف است چرا که جامعه خوش مصرفی نیستیم، گفت: اگر خوش مصرف شویم دنیا دیگر نمی‌تواند حرفی از تحریم‌ها با ما بزند و جامعه‌ای که از منابع حیاتی خود به درستی استفاده کند تاب اور خواهد شد و از خود ضعف نشان نمی‌دهد.

  وی با بیان اینکه این پویش به خاطر محدودیت منابع و محدودیت فروش نفت و شرایط تحریمی رونق گرفته تا جامعه قوی و تاب آور داشته باشیم، گفت: جامعه باید قدر منابع خود را بداند و در وزارت نیرو به عنوان دستگاهی که بیشترین سطح تماس با مردم را دارد به این موضوع توجه داریم.

  وی با بیان اینکه با مشارکت مردم می‌توانیم نقش تعیین کننده در اصلاح مصرف داشته باشیم، گفت: باید وظیفه اصلی خود را در این زمینه به درستی انجام دهیم.

  وزیر نیرو از تلاش برای برقی کردن موتورسیکلت‌ها خبر داد و با بیان اینکه باید زیرساخت‌های لازم را برای برقی کردن موتورسیکلت‌ها در کلانشهرها فراهم کنیم، گفت: سطح انتشار مواد آلاینده موتورسیکلت‌ها به مراتب بیشتر است و صرفه اقتصادی نیز در این اقدام است.

  اردکانیان با بیان اینکه برای تغییر مصرف انرژی یک میلیون عدد کولرگازی اقدام خواهد شد، گفت: طی سه سال با مشارکت سازندگان داخلی و حمایت سازمان برنامه و بودجه این کار را انجام می‌دهیم چرا که هزینه کارکردن با کولرهای غیر استاندارد بالاست.

  وی با اشاره به افتتاح ۴ هزار و ۲۹۷ پروژه توسعه‌ای توزیع برق کشور به‌طور همزمان گفت: اعتبار این پروژه‌ها یک هزار و ۹۱۲ هزار و ۴ دهم میلیارد تومان بود که از طریق ویدئو کنفرانس به‌طور همزمان افتتاح شد.

  اردکانیان اضافه کرد: با افتتاح این تعداد پروژه، علاوه بر افزوده شدن ۷۲۱ هزار مشترک جدید خانگی، صنعتی و کشاورزی، ظرفیت‌های اتوماسیون و هوشمندسازی بخش برق توسعه یافته و منجر به کاهش خاموشی‌ها، پایداری بیشتر شبکه‌های برق و رفع سریع خرابی‌های شبکه خواهد شد.
   

  تکمیل می‌شود..