جهان
 • مشارکت فعال روسیه در فراهم سازی مقدمات کنفرانس لیبی در برلین

  رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان بار دیگر درباره برگزاری کنفرانس لیبی در برلین مذاکره کردند و وزارت خارجه روسیه نیز یادآور شد: جامعه جهانی ضمن کمک به لیبیایی‌ها برای حل مشکلات خود، نباید دستورالعمل‌ آماده‌ای را بر آنها تحمیل کند.

  به گزارش افکارنیوز،

  روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، نوشت: دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه و " آنگلا مرکل " صدر اعظم آلمان مسائل مربوط به برگزاری کنفرانس بین المللی لیبی که قرار است در تاریخ 19 ژانویه (29 دی ماه)  در برلین برگزار شود را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند. علاوه بر بررسی بحران کنونی لیبی در جریان مذاکرات دوجانبه پوتین-مرکل در مسکو، این دومین گفت‌وگوی تلفنی دو طرف در این رابطه است.

  اخبار بین الملل- در بیانیه کرملین آمده است: "به ابتکارعمل طرف آلمانی، مذاکرات تلفنی بین رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل ، صدر اعظم آلمان انجام شد که در جریان آن جنبه‌های مختلف مسائل مربوط به کنفرانس بین المللی درباره لیبی مورد بررسی قرار گرفت."

  آلمان قصد دارد یک کنفرانس بین المللی به منظور کمک به حل و فصل بحران کنونی در لیبی که پس از ترور "معمر قذافی" در سال 2011، به هرج و مرج کشیده شده و بعداً قدرت دوگانه‌ای در این کشور بوجود آمد، در برلین برگزار کند

  کاخ کرملین روز جمعه تأیید کرد که ولادیمیر پوتین هم قصد دارد در تاریخ 19 ژانویه (29 دی ماه) برای شرکت در این کنفرانس بین المللی به برلین سفر کند.

  "سرگئی لاوروف" کفیل وزیر امور خارجه روسیه، روز گذشته (جمعه) در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره تشریح نتایج فعالیت دیپلماسی روسیه در سال 2019 اعلام کرد که این کشور فعالانه در آماده سازی کنفرانس بین المللی درباره لیبی که در برلین برگزار خواهد شد، مشارکت داشته و امیدوار است که این کنفرانس به حل بحران لیبی کمک کند.

  وزارت امور خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «روسیه با آمادگی کامل به ابتکارعمل آلمان برای برگزاری نشست سرانی در باره لیبی در برلین پاسخ مثبت داده و به طور جدی در فراهم سازی این نشست شرکت دارد. مقامات مسکو در عین حال بر این عقیده هستند که در حین کمک به لیبیایی‌ها برای حل مشکلات خود، جامعه جهانی نباید دستور العمل‌های آماده‌ای را بر آنها تحمیل کند، چرا که تجارب ناموفق گذشته، بی فایده بودن چنین رویکردی را نشان داده است.»

  در این بیانیه تاکید شده که روسیه همواره در تلاش‌های جمعی بین المللی با هدف فایق آمدن بر بحران لیبی با توجه به نقش اصلی سازمان ملل متحد در این روند، مشارکت داشته است.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی