iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ۷۰ درصد ساکنان غزه فاقد امنیت غذایی هستند

  کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه اعلام کرد؛

  کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که در نتیجه سیاست های خصمانه رژیم صهیونیستی، عدم برخورداری ساکنان غزه از امنیت غذایی به ۷۰ درصد رسیده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که در سال ۲۰۱۹ نبود امنیت غذایی در میان ساکنان غزه به ۷۰ درصد رسیده است.

  بر اساس این گزارش، جمال خضری، رئیس این کمیته تاکید کرد که طبق گزارش‌های دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی، در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۵ درصد ساکنان نوار غزه فاقد امنیت غذایی بودند و این میزان در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

  خضری اشاره کرد که ادامه محاصره نوار غزه که موجب وخامت اوضاع اقتصادی باریکه غزه شده است، بیشترین تاثیر را در این زمینه داشته است.

  وی تاکید کرد که مسائل دیگری از جمله بحران مالی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» در پی توقف کمک مالی آمریکا نیز در این مساله دخیل بوده است.

  این مسئول فلسطینی خاطر نشان کرد که میانگین درآمد روزانه هر فرد در غزه به حدود ۲ دلار رسیده و نرخ بیکاری نیز به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

  جمال خضری از نهادهای حقوقی و بین‌المللی خواست به مسئولیت‌های انسانی و اخلاقی خود در رابطه با اوضاع نابسامان ساکنان نوار غزه در نتیجه اقدامات خصمانه صهیونیستها، پایبند باشند.