iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • بازتاب خطبه‌های نماز جمعه رهبر انقلاب در رسانه‌های افغانستان

  حضور رهبر انقلاب در نماز جمعه این هفته تهران و خطبه‌های مهم ایشان با عناوین مختلف از جمله «غرب قدرت به زانو در آوردن ایرانی‌ها را ندارد» و «ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند» در رسانه‌های افغان بازتاب یافته است.

  به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، نماز جمعه این هفته تهران، امروز به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران و با حضور گسترده مردم برگزار شد.

  مقام معظم رهبری در این خطبه‌ها که شامل دو بخش عقیدتی و سیاسی بود، به بیان نکات مهمی در رابطه با مسائل و تحولات اخیر از جمله ترور سردار شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتقام موشکی سپاه، حادثه هواپیمای اوکراینی و ادعای آمریکایی‌ها در حمایت از مردم ایران پرداختند.

  برگزاری نماز جمعه این هفته به امامت رهبر انقلاب و خطبه‌های ایشان در خبرگزاری‌های افغانستان بازتاب داشت و رسانه‌های این کشور بخش‌های از سخنان رهبر انقلاب را پوشش دادند.

  طلوع نیوز: مذاکره آمریکا آمیخته با دغل و فریب‌کاری است

  طلوع نیوز با بیان اینکه «آیت الله خامنه‌ای» پس از 12 سال امروز خطبه‌های نماز جمعه را ایراد می‌کرد، به نقل از رهبر انقلاب نوشت: این‌ها مذاکره هم که می‌کنند، مذاکرشان آمیخته با دغل و فریبکاری است. همان کسانی که پشت میز مذاکره ظاهر می‌شوند، آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.

  رهبر ایران هم‌چنان گفت که به آلمان و فرانسه و انگلیس نیز اعتماد ندارد: «بعد از خروج آمریکا از برجام که این سه دولت اروپایی یاوه گویی می‌کردند بنده همان روز هم گفتم به این‌ها اعتمادی ندارم امروز کاملا واضح شده است این دولت‌های حقیر در انتظار این هستند که ملت ایران را به زانو دربیاورند آمریکا که ارباب شما بود قادر نبود این کار را بکند.»

  این رسانه افغانستان ادامه داد: بخش دیگر سخنان امروز خامنه‌ای، دربارۀ آماج قرار گرفتن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکرایینی از سوی نیروهای امنیتی ایران بود.

  آیت‌الله خامنه‌ای گفت:باید این رویداد به‌گونۀ جدی بررسی شود و نیز از تکرار این‌گونه رویدادها جلوگیری شود: «در حادثۀ هواپیما ابهاماتی هست. از فرماندهان سپاه تشکر می‌کنیم که برای مردم توضیح دادند ولی این موضوع باید پی‌گیری شود تا از حوادث مشابه نیز به شکل جدی پیش‌گیری شود.

  آوا: ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند/ جنگ‌های نیابتی ایران یک دروغ بزرگ است

  خبرگزاری آوا نوشت: رهبر انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهان با تأکید بر این‌که پیروزی انقلاب اسلامی موجب وارد آمدن ضربه‌های سیاسی و نظامی سخت بر رژیم غاصب صهیونیستی و به‌دنبال آن زنجیره شکست‌های استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزه و لبنان و از یمن تا افغانستان شده، تأکید کردند: رسانه‌های دشمن، ایران را به جنگ‌های نیابتی متهم می‌کنند، در حالی‌که این دروغی بزرگ است و ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند.

  امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) در نماز جمعه پرشکوه امروز جمعه(27 جدی) تهران، حضور معجزه‌گون ملت ایران در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه امریکایی‌ها در عین الاسد عراق را دو "یوم‌الله" درس‌آموز و تعیین کننده خواندند و افزودند: ملت ایران باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه این مسیر عزت آفرین، قوی‌تر شدن ایران در همه زمینه‌هاست.

  بخش دری رادیو آزادی: غرب قدرتِ به زانو در آوردن ایرانی‌ها را ندارد

  بخش دری رادیو آزادی نیز به بازتاب سخنان رهبر انقلاب ایران پرداخت و نوشت: رهبر ارشد ایران امروز برای اولین بار در هشت سال گذشته در خطبۀ نماز جمعه سخنرانی کرد و خواستار وحدت در آن کشور شد.

  وی در این سخنرانی در تهران گفت که کشور‌های غربی قدرتِ به زانو در آوردن ایرانی‌ها را ندارند.

  خامنه‌ای افزود: "یک نیرو و یک ملت این قدرت و این توانِ روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زور گوی عالم سیلی بزند. این نشان دهندۀ دست قدرت الهی است پس آن روز جزو ایام االله است.

  آیت‌الله خامنه‌ای در بخش از سخنرانی‌اش به سقوط هواپیمایی اوکراینی در ایران اشاره کرد و آن را "رویداد تلخ" خواند.

  خبرگزاری دید: آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان سال‌هاست ضربات محکم خورده است

  خبرگزاری دید افغانستان نیز سخنان امروز رهبر انقلاب را بازتاب داد و نوشت:‌ «آیت‌الله سید علی خامنه‌ای» رهبر ایران در نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث و تحولات اخیر در این کشور و خاورمیانه می‌گوید که هرچند آمریکا از سقوط هواپیما در تهران خوشحال شد، ولی سیر تحولات نشان داد که آمریکا ضربات محکمی در این منطقه جهان خورده است.

   آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر ایران با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه و تنش میان کشورش و آمریکا، در خطبه نماز جمعه تهران گفت: امریکا سال‌هاست در سوریه، عراق، لبنان، در افغانستان ضربه می‌خورد، از دست قدرتمند مقاومت و این ضربه از همه بالاتر بود این ضربه حیثیتی بود. ضربه به ابهت آمریکا بود.

  /انتهای پیام/