جهان
 • ۱۷۹ نماینده عراقی به اخراج نیرو‌های آمریکایی رأی داده اند

  نایب رئیس پارلمان عراق:

  حسن الکعبی، نایب رئیس اول پارلمان عراق در واکنش به اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مورد قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق اعلام کرد ۱۷۹ نماینده منتخب ملت عراق به قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از کشور رأی داده اند.

  به گزارش افکارنیوز،

  حسن الکعبی، نایب رئیس اول پارلمان عراق در واکنش به اظهارات اخیر مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در مورد قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق اعلام کرد ۱۷۹ نماینده منتخب ملت عراق به قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از کشور رأی داده اند.

  اخبار بین الملل - حسن الکعبی تاکید کرد: «۱۷۹ نمایندده ملی گرای منتخب ملت عراق در جلسه‌ای علنی که دنیا شاهد آن بود پس از تکرار پی درپی تجاوزات نیرو‌های آمریکایی علیه حاکمیت عراق که آخرین آن ارتکاب جنایت علیه نیرو‌های الحشد الشعبی و کمی پس از آن جنایت فرودگاه بین المللی بغداد بود، رأی به اخراج این نیرو‌ها از کشور دادند.»

  نایب رئیس پارلمان عراق خطاب به پمپئو افزود: «آیا می‌توانی برای ما و مردم عراق هویت مسئولینی که حضوری نیروهایتان در عراق را تایید کرده اند اعلام کنی؟ امیدوارم این کار رو انجام دهی.»

  مایک پمپئو روز گذشته مدعی شده بود که قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق ناقص است؛ چراکه نمایندگان کُرد و سنی به آن رأی نداده اند و همه رهبران عراقی در جلسات خصوصی خواهان بقای نیرو‌های آمریکایی هستند.

  مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با نادیده گرفتن رای پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیرو‌های بیگانه از خاک این کشور، مدعی شد: «اما من شاید ۵۰ تماس تلفنی از عراقی‌های مختلف داشتم. آن‌ها به صورت علنی نمی‌گفتند، اما به صورت محرمانه می‌گفتند که همه آن‌ها از حضور آمریکا در این کشور استقبال می‌کنند.»

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی