جهان
 • شهید سلیمانی در آخرین دیدار به نماینده جهاد اسلامی چه گفت؟

  ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی، مهندس و معمار مقاومت در فلسطین و منطقه بود و همواره بر اهمیت دفاع از مردم مظلوم فلسطینی تاکید می‌کرد.

  به گزارش مشرق، نشست «افق معادلات قدرت در فراسوی نبرد محور مقاومت و آمریکا» و گرامیداشت شهدای مقاومت با حضور انیس نقاش استراتژیست ارشد لبنانی و ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین برگزار شد.

  در ابتدای این نشست انیس نقاش مدیر مرکز مطالعات امان لبنان با اشاره به اینکه آزادی فلسطین از ابتدا مشکلی بوده که ریشه آن در محاسبات قدرت در منطقه است. اسرائیل یک رژیم معمولی نیست و منشا قدرت گرفتنش با حمایت بریتانیا همراه بوده است. در جنگ ۶ روزه بین رژیم صهیونیستی و اعراب دیدیم که اسرائیل توانست هم قسمتی از زمین های منطقه را اشغال کند و هم این  کشورهای عربی را شکست دهد. بعد از آن جنگ موقعیت اسرائیل برای آمریکا بسیار مهم و استراتژیک شد.

  وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم با قدرت اسرائیل مواجه شویم باید قدرت کشورهای غربی را تضعیف کنیم  چرا که با ضعیف شدن قدرت های غربی قدرت اسرائیل نیز کاهش می یابد. در جنگ ۶ روزه شاهد بودیم که چگونه آمریکابه کمک اسرائیلی ها آمد و کشورهای غربی از این رژیم جعلی حمایت کردند لذا محیط قدرت های غربی جزو لاینفک قدرت اسرائیل است. از سال ۹۱ میلادی یک استراتژی محرمانه  برای تضعییف قدرت امریکا در منطقه شکل گرفت و اکنون این استراتژی به اوج خود رسیده است و هر چند که حاج قاسم و ابومهندس شهید شدند و خسارت زیادی به محور مقاومت وارد شد اما اکنون قدرت امریکا رو به افول است و ضعف امریکا به لحاظ تکنولوژی نیست بلکه بخاطر استراتژی های نادرست این کشور است و هیچ گاه به هدف هایش نخواهد رسید.

  انیس نقاش افزود: از روزی که آمریکا به منطقه آمد دو هدف داشت یکی حمایت از اسرائیل  و دیگری تصاحب نفت با ارزش منطقه و هنگامی که آمریکا توانست در زمینه نفت خودکفا شود تنها انگیزه اش برای ماندن در منطقه حمایت از رژیم صهیونیستی بود که با مقاومت مردم منطقه نتوانسته به اهداف خود برسد. مردم  فلسطین نیز با دیدن محور مقاومت در منطقه فهمیدند که از طریق مبارزه می توان نتیجه گرفت و از قیام انتفاضه سنگ به سمت مبارزه مسلحانه پیش رفتند.

  استراتژیک ارشد لبنانی در ادامه گفت: در جنگ ۳۳ حمله اسرائیل به لبنان، اهداف اسرائیل محقق نشد و این تحول سرآغاز تحولات سخت برای رژیم صهیونیستی بود. هم اکنون در غزه نیز شاهد قدرت گرفتن محور مقاومت در فلسطین هستیم و ده ها هزار فلسطینی در عرصه نبرد و مقاومت در برابر اسرائیل فعالیت میکنند و تجهیزات قوی و مناسبی دارند.

  وی افزود: آمریکایی ها و اسرائیلی ها با ایجاد داعش می خواستند که آینده خاورمیانه را تغییر دهند و نتوانستند به اهدافشان برسند. آنها  در عراق می خواستند دولت اسلامی تشکیل دهند تا محور مقاومت را ضعیف کنند. توییت ترامپ بعد از ترور حاج قاسم نیز بدین معنی است که آنها به دنبال مذاکره با ایران هستند. آمار گزارشهای آمریکایی ها نیز نشان می دهد که ۷۰ در صد تلفات آمریکایی ها در منطقه به وسیله سپاه پاسداران صورت گرفته است. حمله به پایگاه عین الاسد تنها سیلی کوچکی بود و آنها حتی نتوانستند یکی از موشک های سپاه را خنثی کنند و این امرقدرت نظامی ایران را نشان می دهد. ایران امروز از لحاظ سایبری نیز قدرتی برابر با امریکا دارد.

  مدیر مرکز مطالعات امان لبنان تصریح کرد: آمریکایی ها و هم پیمانانشان با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی سعی در پیشبرد اهدافشان داشتند. تصور برخی از افراد این بود که حضور آمریکا در عراق برای کمک به مردم این کشور و پیشرفت آنهاست، ولی برنامه حقیقی آنها خرابکاری و ضربه به تاسیسات محور مقاومت و عراقی بود. در زمان کنونی بها دادن به این تفکرات چه از لحاظ تبلیغاتی و فرهنگی و  چه از منظر نظامی به معنای بازی کردن در زمین دشمن است، و حمله نظامی به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از تبلغات فرهنگی و فکری است.

  وی تاکید کرد: جنگ یمن نیز با تغییر معادلات در منطقه همراه بود و اوج پیروزی محور مقاومت یمنی، تخریب تاسیسات آرامکو عربستان سعودی بود که در ابعاد بزرگ و در نقطه حساس نفتی این کشور رخ داد.

  انیس نقاش در قسمتی از سخنان خود به نقل خاطره ای از تدبیر حاج قاسم برای ارسال سلاح به غزه در جنگ ۲۲ روزه ( ۲۰۰۸-۲۰۰۹ ) پرداخت و گفت: وقتی که حزب الله تلاش کرد که در جنگ ۲۲روزه از مصر بخواهد که اجازه دهد زخمی های جنگ را از غزه برای مداوا از آنجا خارج کند و حسنی مبارک اجازه نداد، با تدبیر حاج عماد مغنیه و حاج قاسم اتفاق عجیبی رخ داد که نه تنها مجروحان را از آنجا خارج کردیم، بلکه سلاح به دست اهالی غزه رساندیم. به این ترتیب که حاج قاسم گفت: «مگر مردم دارو و غذا نمی خواهند، مگر مجاهدان سلاح نمی خواهند پس چرا نشسته اند کافی است به سمت مرزهای العریش مصر هجوم بیاورند و از مرز بگذرند، هم غذا و دارو انجا هست هم سلاح آماده کرده ایم، هجوم بیاورند.» فلسطینی ها هم این کار را کردند بدون آنکه متوجه شوند از کجا دستور می گیرند، هجوم آوردند، از مرز گذشتند و مایحتاج و سلاح خود را دریافت کردند و برگشتند و مقاومت کردند و در جنگ پیروز شدند. این تدبیر حاج قاسم بود.

  انیس نقاس در پایان سخنانش اشاره کرد: اکنون تمام مردم منطقه درخصوص اخراج آمریکا از منطقه همدل شدند و با وجود خسارت بزرگی که با شهادت این دو فرمانده به محور مقاومت وارد شد اما محور مقاومت همچنان به مسیر خود تا پیروزی کامل ادامه خواهد داد و آمریکا تا ۶ ماه دیگر شاهد یک فروپاشی نظام اقتصادی در درون خودش خواهد بود.

  در ادامه نشست ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه توجه به نقاط عطف تاریخی برای تبیین مسائل و اتفاقات  کنونی همواره راهگشاست، افزود: در طول تاریخ مردم همواره نگاهی سطحی به مسائل و اتفاقات رخ داده داشتند. اکنون بعضی عراقی ها ایران را مسئول اتفاقات می دانند و به تاریخ نگاه نمیکنند و ماجراجویی های صدام علیه ایران به ضرر این کشور تمام شد. سردمداران بلک واتر در عراق نیز از طرف سران رژیم صهیونیستی و آمریکایی هدایت می شوند.

  وی در ادامه افزود: حاج قاسم بنده خوب خدا بود که همواره در برابر طرح های جنایتکارانه صهیونیست ها ایستاده بود. او بهترین نماینده مقاومت در برابر صهیونیسم و استکبار جهانی و مصداق آیه شریفه «عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ» بود. قاسم سلیمانی یک نمونه برای محور مقاومت منطقه بود یک الگو در داخل جمهوری اسلامی ایران بود، طرحی که ایران در منطقه در حال اجرای آن است یک برنامه امپریالیستی و استعماری نیست بلکه یک طرح مبتنی بر عدالت و توازن در منطقه است ما نیز باید در کنار ایران برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) هرچه بیشتر دعا کنیم تا بلکه با حضو ایشان دنیا پر از عدالت و برابری میان مردم شود. طرح محور مقاومت عدالت و استقلال و آزادی است در این مسیر شهید سلیمانی یکی از مهندسان این طرح بود ایشان فلسطین و مقاومت را به عنوان نوک پیکان مبارزه تدارک دیده بود.

  ناصر ابوشریف در ادامه گفت: در حال حاضر عراق و وضعیت مقاومت در این کشور بسیار راحت تر است و جمعیت مردم این کشور نیز بسیاری زیاد است اما وضعیت کنونی فلسطین و نوارغزه به هیچ وجه اینگونه نیست، فشار و محاصره گسترده ای بر این منطقه کوچک تحمیل شده است.

  وی تصریح کرد: وضعیت در نوارغزه اینگونه است که اگر بخواهید وارد نوارغزه شوید باید یا از طریق مصر و یا از طریق اراضی اشغالی وارد آن شوید و این موضوع، میزان فشارصهیونیست ها بر مردم فلسطین و مقاومت را نشان می دهد در همین شرایط بود که حاج قاسم سلیمانی به کمک ما آمدند و مقاومت نوارغزه را قدرتمند کرده و آن را به یک پایگاه پیشرو تبدیل کردند.

  ابوناصرشریف در ادامه افزود: ما از ابتدای سال ۲۰۰۰ شاهداین موضوع بودیم که مقاومت ۳ جنگ طولانی مدت و ۳ جنگ کوتاه مدت را با رژیم صهیونیستی تجربه  کرد، در تمامی این جنگ ها خود سران رژیم اشغالگر بودند که پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا بردند و خواستار توقف جنگ شدند در بحبوحه چنین جنگ هایی باید باز هم بگویم که حاج قاسم کنار مقاومت فلسطین ایستاد و با تمام توان و بدون ذرّه ای ترس به دشمن صهیونیستی فشار وارد کرد.

  وی در بخشی از سخنان خود به نقش ایران در منطقه و حمایت از مسائل جهان اسلام پرداخت گفت: ایران کشوری قدرتمند در منطقه است که توانایی هدایت و رهبری محور مقاومت در منطقه را دارد، و اهداف جبهه مقاومت همان دفاع از ارزش های اسلامی است. شما سخنرانی آقای اسماعیل هنیه رئیس جنبش مقاومتی حماس غزه در مراسم تشییع پیکر شهید سپهید قاسم سلیمانی را مشاهده کردید، ایشان نقش آن شهید را ستودند و شهید سلیمانی را شهید قدس نامیدند.

  در آخرت اولین چیزی که از ما خواهند پرسید درباره دفاع از مردم مظلوم فلسطین در برابر اسرائیل است

  جزئیات آخرین دیدار نماینده جهاد اسلامی با شهید سلیمانی

  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پایان این نشست که از سوی جمعیت دفاع از ملت فلسطین و خبرگزاری قدس برگزار شد، به آخرین دیدار خود با شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم همواره بر اهمیت دفاع از مردم مظلوم فلسطینی تاکید داشت و در اخرین دیدارش به ما گفت که فلسطین بزرگترین مسئولیتی است که بر گردن ما نهاده شده و در آخرت اولین چیزی که از ما خواهند پرسید ، درباره دفاع از مردم مظلوم فلسطین در برابر اسرائیل است. این موضع گیری های شهید سلیمانی نشان میدهد که او به خوبی مسیر تعالی را می شناخت و همواره در این مسیر و مبارزه با دشمنان جهان اسلام گام بر می داشت.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی