شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۱۰/۱۴

  تسنیم : قیمت طلا در روز پایانی معاملات هفته گذشته ۲۴.۳ دلار افزایش یافت و به ۱۵۵۲.۴ دلار در هر اونس در پایان معاملات رسید.

   رویترز گزارش داد، پس از حمله هوایی آمریکا به عراق و شهادت فرمانده سپاه قدس ایران، تمایل به سرمایه های ایمن افزایش یافت و در نتیجه قیمت طلا در روز جمعه از سطح ۱۵۵۰ دلار در هر اونس گذشت و به بالاترین حد چهار ماهه رسید.

   قیمت طلا در روز پایانی معاملات هفته گذشته ۲۴.۳ دلار افزایش یافت و به ۱۵۵۲.۴ دلار در هر اونس در پایان معاملات رسید.

   حمله دیروز باعث افزایش تنش‌ها در خاورمیانه بین ایران و آمریکا و متحدان آن مخصوصاً رژیم صهیونیستی و عربستان شد. ایران تهدید کرده این حمله هوایی را تلافی می‌کند.

  دیوید مگر، مدیر تجارت فلزات در های ریج فیوچرز، گفت:« با حمله دیروز آمریکا و به شهادت رسیدن فرمانده ارشد ایران به دستور دونالد ترامپ و قول رهبر ایران به انتقام، بازارهای سهام سقوط کرده اند و تمایل به سرمایه های ایمن افزایش یافته است، بنابراین  قیمت طلا بالا رفته است».

  ارزش طلا هم مانند سایر سرمایه های ایمن در زمان بی ثباتی های سیاسی افزایش می یابد. این فلز گرانبها با بیش از ۲.۵ درصد افزایش، بهترین هفته را از اوایل ماه اوت تجربه کرده است.

  اول هنسن، تحلیلگر ارشد ساکسو بانک گفت:« ما شاهدیم که طلا و نقره به روند صعودی خود که در اواخر دسامبر آغاز شد ادامه می‌دهند و بدون شک  تحولات اخیر و حمله دیروز عراق در افزایش قیمت آنها تاثیر داشته است».

   قیمت پالادیوم هم ۱.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۹۸۵.۴۰ در هر اونس رسید.

   پلاتین هم با ۰.۴ درصد افزایش قیمت، ۹۸۲.۸۴ دلار در هر اونس معامله شد که بیشترین افزایش قیمت آن از اکتبر بود.

   قیمت نقره هم با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸.۰۸ دلار رسید.

  این مطلب برایم مفید است
  1 نفر این پست را پسندیده اند


قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی