شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • سیگنال‌هایی برای پیش‌بینی قیمت سکه

  سکه طرح جدید ساعت ۱۶ چهارشنبه با کاهش ۷/ ۲ درصدی قیمت همراه شد و به نرخ ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله شد. این میزان کاهش قیمت سکه در ۱۹ هفته اخیر بی‌سابقه بوده است. 

  به گزارش رادیو سهام، همزمان با نوسان قیمت دلار، قیمت سکه نیز در روزهای اخیر نوسان قابل توجهی داشت. اما این روند در ادامه چطور خواهد بود؟

  سکه طرح جدید ساعت ۱۶ چهارشنبه با کاهش ۷/ ۲ درصدی قیمت همراه شد و به نرخ ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله شد. این میزان کاهش قیمت سکه در ۱۹ هفته اخیر بی‌سابقه بوده است.

  نرخ دلار در بازار تهران دیروز با کاهش ۵/ ۳ درصدی مواجه شد و سکه را نیز با خود همراه کرد. برخی حضور بازارساز در بازار ارز را عامل اصلی افت دلار می‌دانند. گروهی هم قانون جدید بانک مرکزی درخصوص محدودیت تراکنش‌های بانکی را در این خصوص موثر می‌دانند. با وجود این، افت قیمت سکه نسبت به دلار همچون هفته‌های اخیر محدودتر رقم خورده است.

  می‌توان بخشی از این مساله را ناشی از رشد اندک قیمت طلای جهانی دانست. دیروز بازار طلا در انتظار دستاوردهای نشست فدرال رزرو آمریکا و از سوی دیگر مذاکرات تجاری چین و آمریکا کم‌نوسان بود.

  طلا در فاز انتظار

  بازار طلای جهانی دیروز در انتظار نشست فدرال رزرو و از سوی دیگر اخبار مذاکرات تجاری چین و آمریکا کم‌نوسان بود و طلا ساعت ۱۶ به قیمت ۱۴۶۶ دلار به ازای هر اونس معامله شد. هر دوی این رویدادها می‌توانند مسیر فلز زرد را در هفته پیش‌رو تعیین کنند.

  اگرچه کارشناسان کاهش نرخ بهره آمریکا برای چهارمین بار متوالی را پیش‌بینی نمی‌کنند، در صورت تحکیم سیاست پولی فدرال رزرو قیمت طلای جهانی با افت روبه‌رو خواهد شد. پیش‌تر بانک مرکزی آمریکا در پی نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی سه بار نرخ بهره خود را کاهش داد. از سوی دیگر نزدیک شدن به موعد اعمال تعرفه‌های تجاری آمریکا بر ۴/ ۲ میلیارد دلار کالای چینی، ابهام در روند مذاکرات تجاری را تشدید کرده است. آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا نیز زیر ذره‌بین فعالان بازار جهانی قرار دارد.

  منبع: دنیای اقتصاد