جهان
 • هیئت اسرائیلی در آمریکا در حال بررسی امضای "توافقنامه‌های عدم تجاوز" با کشورهای عربی

  وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هیئتی از اسرائیل در حال حاضر در آمریکا مشغول مذاکره درباره امضای معاهده‌ها و توافقنامه‌هایی با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای پایان درگیری‌ها بین طرفین است.

  به گزارش ایسنا، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رادیو ارتش این رژیم گفت: در حال حاضر در نشست اسرائیل و آمریکا در واشنگتن جهت بررسی پیشبرد معاهدات عدم تجاوز با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حضور دارم.

  وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شش اکتبر گذشته نیز تاکید کرده بود که طرح گسترده‌ای را به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس جهت امضای توافقنامه‌های دوجانبه با اسرائیل و پایان دادن به نزاع طرفین جهت تمرکز بر مقابله با ایران ارائه کرده است.

  کاتس در توییتر صحت خبر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره را تایید کرد و نوشت، اخیرا این طرح با حمایت آمریکا ارائه شده که یک ابتکار عملی سیاسی برای امضای معاهده‌ها و توافقنامه‌های عدم تجاوز با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است.

  وزیر خارجه رژیم صهیونیستی این ابتکارعمل را که اگر معاهده‌های صلح بین دو طرف منعقد شود "گامی تاریخی برای ممانعت از نزاع و ایجاد فرصت همکاری مدنی بین اسرائیل و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس" خواند.

  روزنامه "تایمز آو اسرائیل" نیز نوشت، این اظهار نظر اعترافی تاکتیکی به این است که کشورهای عربی تا زمان حل و فصل نشدن نزاع اسرائیل و فلسطین چندان توجهی به ایجاد روابط دیپلماتیک کامل با دولت عبری ندارند.

  این ابتکار عمل در شرایطی مطرح شده که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها بر تلاش خود جهت تشکیل ائتلافی با "کشورهای میانه‌رو" جهت تقابل با ایران سخن به میان آورده و به صورت فزاینده به رویکرد عادی سازی روابط بین اسرائیل و شورای همکاری خلیج فارس اشاره کرده است.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی