جهان
 • مخالفت آلمان با سیاست‌های مالی و توسعه اروپایی فرانسه

  وزیر امور خارجه آلمان در ایمیلی برای روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" در زمینه سیاست‌های مالی و گسترش اتحادیه اروپا مواضعی در مخالفت با فرانسه را اتخاذ کرد.

  به گزارش افکارنیوز،

  "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در زمینه سیاست‌های مالی و گسترش اتحادیه اروپا مواضعی در مخالفت با فرانسه را اتخاذ کرده است.

  اخبار بین‌الملل- وی در آخر هفته در ایمیلی به روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" بر برخی چارچوب های میان مدت مالی آینده برای اتحادیه اروپا تاکید کرد که با مواضع رئیس جمهور فرانسه از جمله در زمینه اقتصاد کشاورزی مغایرت داشت.

  ماس به عنوان تکالیف آینده اروپای در حال رشد بخصوص بر موضوعاتی مانند مهاجرت، محافظت از آب و هوا، تجارت خارجی، نوآوری و دیجیتالی شدن تاکید کرد.

  وی تاکید رد که با توجه به چنین چالش هایی ما نمی توانیم از مسئله کاهش هزینه های سنتی به راحتی رد شویم. وی در این راستا به سیاست کشاورزی اتحادیه اروپا اشاره کرد.

   البته امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه نمی خواهد در این زمینه صرفه جویی کند چرا که فشارها و سختی هایی که بر کشاورزان در کشورش وارد شده است همواره منجر به اعتراضات اجتماعی گسترده ای در این کشور می شود.

  هایکو ماس همچنین موضع فرانسه درباره عضویت کشورهای مقدونیه شمالی و آلبانی در اتحادیه اروپا را هم رد می کند. ماکرون در ماه اکتبر شروع مذاکرات با این کشورها برای عضویت در اتحادیه اروپا را وتو کرد.  بعد از آن فرانسه درخواست کرد که قواعد اروپایی برای چنین مذاکراتی باید سختگیرانه تر شود.  

  هایکو ماس در ایمیل خود به روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" نوشت که پروژه اروپایی بدون کشورهای بالکان غربی ناتمام باقی می ماند. اروپا نباید موجبات ناامنی و بی ثباتی در این مناطق را فراهم کند.  به گفته وی این همچنین یک مسئله امنیت مستقل ما است. سیاست توسعه اتحادیه اروپا همچنین سیاست امنیتی ما است. انسان های بالکان غربی به ما و به اروپا تعلق دارند.

  وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید کرد که  کشورهای مقدونیه شمالی و آلبانی به ویژه برای آینده اروپایی خود گام هایی را در زمینه اصلاحات برداشته اند. ما اکنون باید بر سر حرف خود باشیم و همراه با کمیسیون جدید اروپایی به روند گسترش اتحادیه اروپا ادامه دهیم.

  هایکو ماس همچنین درباره روی کار آمدن "اورزولا فون در لاین"، رئیس جدید کمیسیون اروپایی نیز گفت: اروپا در برابر تکالیف بزرگی قرار دارد. وی در این راستا به مسئله برگزیت، دگرگونی آب و هوا، ایجاد اینترنت نسل پنجم ، مقابله با اقتصاد حمایتی و اصلاح سیستم پناهندگی اروپایی اشاره کرد.

  وی تاکید کرد که برای ایجاد این تغییرات اتحادیه اروپا باید هماهنگ عمل کرده و در سطح جهانی خود را قدرتمندتر نشان دهد.



قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی