شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ترکیه هنوز برای خرید «سوخو-35» تصمیم نگرفته است

  ترکیه هنوز برای خرید «سوخو-35» تصمیم نگرفته است

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم تاکید مکرر مسئولان ارشد دولت آنکارا مبنی بر در نظر گرفتن گزینه‌های جایگزین برای جنگنده‌های آمریکایی «اف-35»، یک مسئول صنایع نظامی ترکیه اما می‌گوید هنوز درباره خرید جنگنده‌های روسی «سوخو-35» تصمیم نگرفته‌اند.

  «اسماعیل دِمیر» رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید که این کشور به دقت در حال بررسی خصوصیات و ویژگی‌های فنی جنگنده‌های سوخو-35 است اما هنوز برای صحبت کردن درباره خرید آنها توسط آنکارا زود است.

  به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» دمیر در این باره توضیح داد: «ما در حال بررسی پیشنهاد روسیه درباره سوخو-35 هستیم. هنوز زود است که بخواهیم ارزیابی ارائه دهیم، البته ترکیه فناوری‌ها و تسلیحاتی که نیازهایش را برطرف کند، خریداری می‌کند. با این حال، هنوز زود است که بخواهیم بگوییم ما سوخو-35 را می‌خریم. کار سخت تحلیل هنوز پیش‌روی ما قرار دارد».

  وی با بیان اینکه ترکیه فعلا به مشارکت در برنامه تولید مشترک جنگنده‌های اف-35 ادامه می‌دهد، افزود:‌«عقب‌نشینی ترکیه از این برنامه به نفع دیگر مشارکت‌کنندگان در این پروژه نیست. ما به گفت‌وگو برای یافتن راه برون‌رفت از این وضعیت ادامه می‌دهیم. نمی‌توانم چیزی درباره موضع طرف آمریکایی بگویم اما ما برای گفت‌وگوی سازنده آماده هستیم».

  انتهای پیام/قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی