شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • نگرانی پدر آسانژ از خطر مرگ پسرش در زندان

  پدر جولیان آسانژ، بنیان‌گذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس که به جاسوسی متهم شده و به استرداد به آمریکا تهدید می‌شود، گفت پسرش با خطر مرگ در زندان مواجه است.

  جان شیپتون، پدر جولیان آسانژ، بنیان‌گذار پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس که آمریکا او را به جاسوسی متهم کرده و به استرداد به آمریکا تهدید می‌شود، روز جمعه در ژنو گفت: پسرش با خطر مرگ در زندان مواجه است.

  جان شیپتون گفت دو روز پیش، پسرش را در فرصت دو ساعته‌ای ملاقات کرده است.

  وی افزود: جولیان بعد از ۹ سال شکنجه برای فاش کردن حقیقت درباره جنایت و جنگ، با خطر مردن در زندان مواجه است.

  بنیان گذار ویکی‌لیکس با مجازاتی تا ۱۷۵ سال حبس در آمریکا مواجه است که او را سرزنش می‌کند در زمان انتشار ۲۵۰ هزار سند از ۵۰۰ هزار سند محرمانه که به فعالیت‌های ارتش آمریکا در عراق و افغانستان مربوط می‌شود، برخی منابع آن‌ها را به خطر انداخته است.

  نیلز ملزر، گزارشگر سازمان ملل متحد درباره شکنجه هفته گذشته با ابراز نگرانی خود درباره سلامت آسانژ اعلام کرده بود اکنون جان او در خطر است.

  پدر آسانژ گفت: روحیه او به نظر نمی‌رسد پایین آمده باشد، اما او بسیار لاغر شده است. بعد از یک ساعتی که با هم بودیم او سرزنده شد، اما وقتی که شما (خبرنگاران) رسیدید کاملا افسرده شد و سر او پایین بود.

  شیپتون اعلام کرد محکوم کردن کسی که جنایات را فاش کرده، ناعادلانه است.

  وی اعلام کرد: در همه کشور‌هایی که من می‌شناسم، در سوئد، در انگلیس، در استرالیا و در آمریکا پنهان کردن جنایات جرم است. آن‌ها نمی‌توانند شما را برای این که آن‌ها را محکوم کرده اید، به زندان بیندازند. این حقیقتا وقیحانه است.

  جولین آسانژ، بنیان‌گذار پایگاه اینترنتی افشاگری ویکی‌لیکس، در زندان انگلیس مورد شکنجه‌های وحشتناک قرار می‌گیرد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی