شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی طلا افزایش یافت/وضع خرده‌فروشی در آمریکا بدتر شد

  انتشار آمارهای ضعیف از خرده‌فروشی آمریکا قیمت فلز زرد را تقویت کرد.

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا افزایش یافت، هر اونس طلا با 1.5 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 1491.5 دلار معامله شد. 

  قیمت طلای زرد امروز در کمترین زمان 1483 دلار و در بیشترین زمان 1495 دلار معامله شد. قیمت این فلز گران‌بها نسبت به یک ماه گذشته 9.4 دلار کاهش داشت اما در مقایسه با یک سال گذشته 269.6 دلار افزایش قیمت را تجربه کرد.

  در گروه سایر فلزات گران‌بها هم نقره با 14 سنت افزایش در هر اونس به قیمت 17.5 دلار به فروش رفت. فلزات گران‌بهای پلاتینیوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب یک و 4 دلار را داشتند.

  خبرگزاری رویترز، نوشت: پس از آنکه سرمایه‌گذاران آمارهای فروش خرده‌فروشی در آمریکا را ضعیف دیدند به سمت سرمایه‌گذاری در این بخش رغبت بیشتری پیدا کردند و همین مسئله قیمت را در بازارهای جهانی تقویت کرد. 

  فیلور بولیون مدیر فروش وینسنت تای گفت: «طلا سطح مقاومتی را در چند وقت اخیر چندین بار شکسته است و اکنون ما شاهد اصلاح قیمت هستیم.» 

  «با این وجود آمارهای جهانی نگرانی‌هایی را درباره کاهش اقتصاد جهان بیشتر کرده و تا حدودی به تقویت سرمایه‌گذاری روی فلز زرد تأثیر گذاشته است».

  رویترز می‌نویسد با این حال سرمایه‌گذاران طلا به دنبال اخبارهای جدیدی از مذاکرات تجاری چین و آمریکا هستند. 

  همچنین سرمایه‌گذاران در انتظار و رصد گفت‌وگوهای برگزیت هم نشسته‌اند که نشان خواهد داد انگلیس چگونه با اتحادیه اروپا به توافق خواهد رسید.

  انتهای پیام/قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی