شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • آمریکا یک افشاگر را به اتهام درز اطلاعات به روزنامه‌نگاران دستگیر کرد

  یک تحلیلگر مبارزه با تروریسم در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا به اتهام درز اطلاعات طبقه‌بندی‌شده به دو روزنامه‌نگار دستگیر شده است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک تحلیلگر مسائل مبارزه با تروریسم در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا روز چهارشنبه به اتهام درز اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره سامانه‌های تسلیحاتی یک کشور خارجی به دو روزنامه‌نگار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دستگیر شده است. 

  وزارت دادگستری آمریکایی در شکایت‌نامه‌ای که علیه این شهروند ۳۰ ساله به نام «هنری کایل فریسی» تنظیم کرده مدعی شده اطلاعاتی که او به یک روزنامه‌نگار داده دست‌کم در ۸ مطلب خبری منتشر شده است. 

  وزارت دادگستری آمریکا اشاره‌ای به نام این روزنامه‌نگار یا رسانه او نکرد اما گفت که هر دوی آنها برای رسانه‌هایی کار می‌کردند که شرکت والد آنها یکی بود.

  این ششمین پرونده فدرال درباره درز اطلاعات محرمانه است که ظرف اندکی بیش از دو سال تنظیم شده است. دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۷ برنامه‌ای را برای سرکوب افشاگران در دستور کار قرار داده است.

  اولین پرونده شکایت در این ارتباط علیه یک تحلیلگر سابق مسائل اطلاعاتی مطرح شده که اطلاعاتی درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به وب‌سایت اینترسپت داده بود.  

  انتهای پیام/ قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی