شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • راهنمای تروفی‌ها و اچیومنت‌های Control

  بازی «کنترل» یک اثر اکشن ماجراجویی است که توسط استودیوی «رمدی» (سازندگان بازی الن ویک و دو شماره اول مکس‌پین) ساخته شده است. اتفاقات بازی حول سازمانی با نام Federal Bureau of Control روایت می‌شود که وظیفه آن‌ها مطالعه و بررسی پدیده‌های ماورالطبیعه است. اتفاقات بازی از جایی شروع می‌شود که «جسی فیدن» – شخصیت‌اصلی داستان – به منظور یافتن برادر گمشده خود وارد ساختمان Oldest House می‌شود. برادر جسی فیدن سالیان پیش توسط نیروهای ماورالطبیعه ربوده شد و پس از آن هیچ خبری از او به گوش نمی‌رسید. با این حال به محض وارد شدن جسی به ساختمان، او به عنوان رئیس سازمان انتخاب می‌شود و وظیفه دارد تا با نیروهای شروری با نام «هیس» مبارزه کند. در این لحظه، ماجراجویی جسی برای یافتن برادر گمشده خود و نجات ساختمان آغاز می‌شود.

  ساختمان Oldest House چهار بخش مختلف با نام‌های  Executive،  Maintenance، Research و Containment دارد. هر چهار بخش خود به چند منطقه مختلف تقسیم می‌شود که در طول بخش داستانی به اکثر آن‌ها سر خواهید زد. با این حال، تمامی مناطق حتی پس از به پایان رسیدن بخش داستانی همچنان در دسترس خواهند بود. بنابراین، بازی تروفی‌ یا کالکتیبل‌های از دست دادنی ندارد. گفتنی است که تعدادی از مناطق در طول بخش داستانی غیرقابل دسترس هستند و برای راه‌یابی به آن‌ها ابتدا باید مراحل فرعی را به پایان برسانید. در مسیر دریافت تروفی پلاتینوم بازی باید یکی از حالت‌های اسلحه را به سطح ۳ برسانید، به تمامی مناطق سر بزنید، ده ماموریت داستانی را به پایان برسانید، ۱۸ ماموریت فرعی را کامل کنید، تمامی قابلیت‌ها را آزاد کنید، ۱۲۰ کالکتیبل جمع کنید، ۲۵ کنترل‌پوینت را پاکسازی کنید و سایر چالش‌ها و ماموریت‌های Bureau Alerts را کامل نمایید.

  • درجه‌ی سختی دریافت تروفی‌ها: ۱۰ / ۴
  • زمان تقریبی به دست آوردن تمام تروفی‌ها: ۲۵ ساعت
  • تروفی‌های آفلاین: ۴۷ عدد (۱ تروفی پلاتینوم، ۳ تروفی طلایی، ۹ تروفی نقره‌ای، ۳۴ تروفی برونزی)
  • تروفی‌های آنلاین: ندارد
  • تروفی‌های از دست دادنی: ندارد
  • تروفی‌های اشکال‌دار (باگ و گلیچ شده): ندارد
  • حداقل تعداد دفعات بازی کردن: یک‌بار
  • آیا درجه سختی روی تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ بازی درجه‌سختی ندارد.
  • آیا بعد از به پایان رساندن بخش داستانی می‌توانید در محیط بازی گشت و گذار کرد؟ بله، تمامی مناطق بعد از تمام کردن داستان بازی در دسترس خواهند بود.

  قدم اول: کامل کردن بخش داستانی، آزاد کردن تمامی قابلیت‌ها، به‌دست آوردن قابلیت‌ها، کامل کردن چالش‌های Board Countermeasures

  در قدم اول تنها باید بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید. مدتی کمی بعد از شروع بازی، اسلحه Service Weapon را به دست می‌آورید؛ اسلحه‌ای که می‌تواند به حالات و شکل‌های مختلفی در بیاید. علاوه بر این، با استفاده از قدرت‌های مخصوص خود می‌توانید با دشمنان مبارزه کنید و آن‌ها را از بین ببرید. با جمع کردن آیتم‌هایی که از دشمنان روی زمین می‌افتد و با باز کردن صندوق‌های سبزرنگی که در محیط قرار دارند می‌توانید اسلحه خود را آپگرید کنید. این آیتم‌ها نه تنها برای افزایش سطح اسلحه به کار می‌آیند، بلکه می‌توانید با استفاده از آن‌ها مادهای جدیدی بسازد و تعدادی بیش‌تری از چالش‌های Board Countermeasures را انتخاب کنید.

  بخش داستانی شامل ده ماموریت مختلف می‌شود که با کامل کردن هر کدام یک تروفی دریافت خواهید کرد. حین کامل کردن بعضی ماموریت‌ها تعدادی از کالکتیبل‌ها و قدرت‌های مخصوص خود را به دست می‌آورید. با این حال، باقی آن‌ها با انجام ماموریت‌های فرعی در دسترس قرار می‌گیرند. در این راستا، ادامه راهنمایی را بخوانید تا متوجه شوید کدام مرحله چه قدرتی را آزاد می‌کند. در هر صورت برای تروفی پلاتینوم باید تمامی ماموریت‌های فرعی را انجام دهید و تمامی قدرت‌های ویژه را به دست آورید. با انجام ماموریت‌های فرعی A Good Defense ، A Merry Chase و A Captive Audience قدرت‌های مخصوصی دریافت خواهید کرد. هر چقدر که قدرت‌های بیش‌تری داشته باشید، چالش‌های بیش‌تری هم در اختیارتان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، بخش مبارزات هم تا حد بسیار زیادی آسان می‌شود و بسیاری از مناطق – از جمله مکان‌های مخفی – در دسترس قرار می‌گیرند. با کامل کردن هر ماموریت تعدادی امتیاز دریافت می‌کنید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قدرت‌های ویژه خود را آپگرید کنید. با آزاد کردن آپگریدها قادر خواهید از سه ماد به صورت همزمان استفاده کنید.

  بازی بیش از ۲۵۰ کالکتیبل دارد. خوشبختانه برای دریافت تروفی پلاتینوم تنها باید ۱۲۰تای آن‌ها را جمع کنید. کالکتیبل‌های بازی به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • Research & Records
  • Case Files
  • Correspondence
  • Multimedia
  • Hotline

  برای جمع‌آوری کالکتیبل‌ها به راهنمایی خاصی احتیاج ندارید و مطمئنا در طول بخش داستانی و با کامل کردن ماموریت‌های فرعی بیش‌تر از ۱۲۰تا پیدا خواهید کرد. سایر کالکتیبل‌ها هم با کمی گشت و گذار در محیط پیدا می‌شوند. برای آزادسازی بخشی از کالکتیبل‌های بازی هم باید کارت سطح ۶ و بعضی از قدرت‌های ویژه را داشته باشید. با نزدیک شدن به کالتیبل‌ها یک دایره سفید کوچک روی صفحه ظاهر می‌شود. اگر پس از برداشتن کالکتیبلی کشته شوید، مشکلی به وجود نخواهد آمد و نیازی نیست دوباره آن را بردارید. نکته بسیار مهم این است که تعدادی از کالکتیبل‌ها بعضی از ماموریت‌های فرعی را آزاد می‌کنند و برای دریافت تروفی پلاتینوم باید آن‌ها را پیدا کنید. جهت اطلاعات بیش‌تر به توضیحات تروفی FBC Crisis Solution Task Force و Bureau Archivist مراجعه کنید تا مکان دقیق کالتیبل‌ها و ماموریت‌های فرعی آن‌ها را متوجه شوید.

  در طول بخشی داستانی همچنین تعدادی از کنترل پوینت‌ها را پاکسازی خواهید کرد. باقی آن‌ها هم با کامل کردن ماموریت‌های فرعی پاکسازی می‌شوند. کنترل پوینت‌ها در واقع نقش سیستم چک‌پوینت بازی را دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید به نقاط مختلف بازی فست‌تراول کنید. در کنترل پوینت‌ها همچنین قادر خواهید بود کاراکتر بازی و اسلحه‌های او را آپگرید کنید و چالش‌های Board Countermeasures را انتخاب نمایید. اغلب چالش‌ها از شما می‌خواهند تا یک نوع دشمن خاص را بکشید و یا با استفاده از فلان اسلحه تعدادی مشخصی از دشمنان را از بین ببرید. پیشنهاد می‌کنیم از همان ابتدای بازی کار روی چالش‌ها را آغاز کنید. با اینکه دشمنان حتی بعد از اتمام بخش داستانی در محیط‌ها ظاهر می‌شوند، ولی زمانی که برای اولین‌بار از یک منطقه دیدن می‌کنید، تعدادشان بسیار بیش‌تر است. خوشبختانه بازی می‌گذارد بین چالش‌های مختلف هر کدام را که خواستید انتخاب کنید. از آنجایی که تعدادی از دشمنان به این راحتی‌ها در محیط‌ها ظاهر نمی‌شوند، بنابراین بهتر است سراغ چالش‌های آسان‌تر و سریع‌تر بروید.

  قدم دوم: کامل کردن مراحل فرعی باقی‌مانده، گرفتن تروفی مربوط به مبارزات، کامل کردن چالش‌ها، انجام ماموریت‌های Bureau Alerts و پاکسازی کنترل پوینت‌ها

  در این قدم باید تمامی ماموریت‌های فرعی باقی‌مانده را کامل کنید؛ مخصوصا آنهایی که به کالکتیبل‌ها و آیتم‌های درون بازی مربوط می‌شوند و ربطی به قدرت‌های مخصوص‌تان ندارند.

  سپس بهتر است که تروفی‌های مربوط به مبارزات را حین کامل کردن ماموریت‌های Bureau Alerts و چالش‌ها دریافت کنید. بیش‌تر تروفی‌های مبارزات از شما می‌خواهند تا تعدادی از دشمنان را با فلان قدرت خود بکشید.

  با کامل کردن ماموریت‌ها و رفتن به مناطق جدید، کنترل پوینت‌ها هم مشخص می‌شوند.

  قدم سوم: کشتن ۱۰۰۰ دشمن، رفتن به مکان‌های مخفی و آپگرید کامل قابلیت‌ها

  در قدم سوم و آخر احتمالا باید تعدادی از دشمنان را بکشید تا تروفی از بین بردن ۱۰۰۰ دشمن آزاد شود. همچنین احتمالا به برخی از منابع و آیتم‌های مخصوص به آپگرید نیاز داشته باشید. بهترین کار این است که هر دو این موارد را با رفتن به مناطقی که دشمنان زیادی در آن‌جا قرار دارند، انجام دهید.

  در بخش آخر باید به مکان‌های مخفی بروید و آن‌ها را پیدا کنید. با رفتن به این مکان‌ها بازی یک امتیاز به شما می‌دهد که توسط آن می‌توانید قابلیت‌های خود را آپگرید کنید. تنها با کامل کردن ماموریت‌های اصلی و فرعی نمی‌توانید امتیازات لازم را به دست بیاورید و در هر صورت برای گرفتن تروفی پلاتینوم و آپگرید تمامی قابلیت‌ها باید به مکان‌های مخفی بروید.


  Director of the FBC

  با گرفتن تمامی تروفی‌ها، تروفی پلاتینوم آزاد خواهد شد.


  Astral Construction

  به احتمال خیلی زیاد این تروفی را در جریان معمولی بازی و به طور طبیعی آزاد خواهید کرد. برای این تروفی باید یک حالت اسلحه یا یک ماد بسازید. جهت انجام کار، به یکی از کنترل پوینت‌ها بروید و وارد بخش Astral Constructs شوید. در اینجا می‌توانید حالت جدید اسلحه یا ماد بسازید. برای ساخت هر دو موارد به تعدادی از منابع و آیتم‌های مشخص نیاز دارید که در ادامه نام‌شان را آورده‌ایم:

  • Ritual Impulse
  • Astral Blips
  • Corrupted Samples
  • Hidden Trends
  • House Memory
  • Entropic Echos
  • Undefined Readings

  با کشتن دشمنان و باز کردن جعبه‌های سبز رنگی که در محیط مخفی شده‌اند می‌توانید منابع بالا را به دست آورید. در بخش مادها اهمیتی ندارد که چه نوعی را می‌سازید، تنها با ساخت یک ماد تروفی آزاد خواهد شد. توجه داشته باشید که تعدادی از مادها مختص یک اسلحه خاص هستند و نمی‌توانید روی تمامی اسلحه‌ها از آن‌ها استفاده کنید.


  Non-Standard Issue

  در طول بخش داستانی با دشمنان زیادی برخورد خواهید کرد. با کشتن هر دشمن مقداری پول درون بازی با نام Source به دست خواهید آورد. پول برای ساخت اسلحه‌ها، مادهای جدید و ارتقای آن‌ها استفاده می‌شوند. با این حال برای انجام کارهای بالا تنها استفاده از سورس‌ها کافی نیست. جهت آپگرید حالات مختلف اسلحه باید منابع و آیتم‌های مختلفی به دست بیاورید. این منابع با کشتن دشمنان و باز کردن جعبه‌های سبزرنگی که در گوشه و کنار محیط قرار داده شده به دست می‌آید. با رفتن به یکی از کنترل پوینت‌ها و وارد شدن به منوی Astral Constructs می‌توانید اسلحه خود را آپگرید کنید.

  برای دریافت این تروفی باید یکی از اسلحه‌های خود را تا انتها آپگرید کنید و آن را به سطح ۳ برسانید. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدای به سراغ آپگرید دو تفنگ Shatter و Charge بروید چرا که یکی از قدرتمندترین سلاح‌ها بازی هستند. به هر روی به احتمال زیاد در انتهای بازی این تروفی را دریافت خواهید کرد و لازم نیست تا کار خاصی برای آن انجام دهید.


  Career Development

  این تروفی را به صورت خودکار در مسیر آپگرید کردن توانایی‌ها خود دریافت خواهید کرد. جهت آزادسازی تروفی باید هر سه بخش مربوط به مادهای کاراکتر را آزاد کنید. هربار که توانایی‌های خود را ارتقا می‌دهید، خط پایین صفحه مقداری جلو می‌رود. با کامل شدن خط پایین صفحه هر سه بخش مربوط به مادها آزاد خواهد شد. برای رسیدن به ردیف اول باید یک امتیاز استفاده کنید. ردیف دوم و سوم هم به ترتیب با پنج و ۲۵ امتیاز آزاد خواهند شد.


  The Importance of Synergy

  برای این تروفی باید تنها پنج‌‌تا از ماموریت‌های فرعی بازی را کامل کنید. جهت اطلاعات بیش‌تر به تروفی FBC Crisis Solution Task Force مراجعه کنید.


  Inter-Departmental Cooperation

  برای تروفی باید تنها ده‌تا از ماموریت‌های فرعی بازی را کامل کنید. جهت اطلاعات بیش‌تر به تروفی FBC Crisis Solution Task Force مراجعه کنید.


  FBC Crisis Solution Task Force

  برای این تروفی باید از بین ۱۸ ماموریت فرعی بازی تنها ۱۵تای آن‌ها را کامل کنید. با این حال برای دریافت تروفی پلاتینوم باید تمامی ماموریت‌ها را به پایان برسانید. با کامل کردن ماموریت‌ها تعدادی امتیاز برای آپگرید کردن قابلیت‌ها و دریافت تروفی Master Parautilitarian دریافت خواهید کرد. بعضی از ماموریت‌های فرعی پس از پیدا کردن یک کالکتیبل مشخص آزاد خواهد شد. باقی آن‌ها را می‌توانید با صحبت‌ کردن با کاراکترها آزاد کنید. بعضی از ماموریت‌های فرعی قابلیت مخصوصی به شما می‌دهند و تعدادی دیگر تنها مقداری امتیاز برای آپگرید کردن در اختیارتان می‌گذارند. در ادامه می‌توانید فهرست کامل مراحل فرعی را همراه با مکان‌ها، شخصی که ماموریت را بهتان می‌دهد و کالکتیبل موردنیاز برای آن‌ها را ببینید.

  مکان تمام ماموریت‌های فرعی

  1. A Merry Chase – با کامل کردن این ماموریت قابلیت Evade را به دست خواهید آورد. جهت اطلاعات بیشتر به تروفی Shifting Positions مراجعه کنید.
  2. What a Mess: Burn the Trash – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. این ماموریت پس از صحبت کردن با کاراکتر Ahti در ماموریت سوم در دسترس قرار می‌گیرد.
  3. A Good Defense – با کامل کردن این ماموریت‌ قابلیت Shield را به دست خواهید آورد. جهت اطلاعات بیشتر به تروفی Insular Telekinesis مراجعه کنید.
  4. A Captive Audience – برای اطلات بیشتر توضیحات تروفی Psychic Occupation را بخوانید.
  5. Fridge Duty – برای اطلات بیشتر توضیحات تروفی Astral Phenomena را بخوانید.
  6. Langston’s Runaways Pt. 1 – این ماموریت پس از کامل کردن مرحله Fridge Duty در دسترس قرار می‌گیرد. در این مجموعه ماموریت‌ها باید آیتم‌های آلوده را پیدا و آن‌ها را پاکسازی کنید. در بخش زیر به صورت خلاصه توضیحاتی درباره نحوه انجام ماموریت داده‌ایم:
  • Japanese Paper Lantern – با کامل کردن ماموریت فرعی A Matter of Time به این آیتم دسترسی پیدا خواهید کرد. این آیتم در بین ساعت‌ها قرار دارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از اسلحه Charge از شر ساعت‌ها خلاص شوید و آن را پاکسازی کنید.
  • Traffic Light – این آیتم را می‌توانید در طبقه چهارم Panopticon پیدا کنید. زمانی که چراغ سبز می‌شود حرکت کنید. جهت جلوگیری از به عقب برگشتن، هر زمان که چراغ زرد یا قرمز شد، سرجای خود بایستید.
  • Hand Chair – این آیتم را می‌توانید در اتاق کپک‌زده Medical Wing در قسمت Containment پیدا کنید. به آن شلیک کنید تا پایین بیوفتد و سپس آن را پاکسازی کنید.
  • Moving Letters – این آیتم را می‌توانید در Dead Letters از قسمت Executive پیدا کنید. تعدادی از آن‌ها در طبقات بالای اتاق هستند. هر وقت که نامه‌ها حرکت کردند هر سه‌تای آن‌ها را دنبال کنید و سعی کنید تا پاکسازی را انجام دهید. پس از مدتی نامه‌ها سرجای خود می‌ایستند و می‌توانید آن‌ها را پاکسازی کنید.
  1. Old Friend – این ماموریت را می‌توانید در Executive و از کاراکتر آریش دریافت کنید. بعد از صحبت با امیلی در مرحله ششم و بازگشت به اتاق اصلی، ماموریت آزاد می‌شود.
  2. Self-Reflection – برای اطلات بیشتر توضیحات تروفی Altered Manifestations May Occur را بخوانید.
  3. What a Mess: Talk to the Plants – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. بعد از ملاقات با کاراکتر Ahti در مرحله هشتم، ماموریت در دسترس قرار می‌گیرد.
  4. What a Mess: Clear the Mold – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. بعد از ملاقات با کاراکتر Ahti در مرحله هشتم، ماموریت در دسترس قرار می‌گیرد.
  5. What a Mess: Clear the Clog – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. بعد از ملاقات با کاراکتر Ahti در مرحله هشتم، ماموریت در دسترس قرار می‌گیرد.
  6. What a Mess: Even More Mold – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. بعد از ملاقات با کاراکتر Ahti در مرحله هشتم، ماموریت در دسترس قرار می‌گیرد.
  7. What a Mess: Take a Break – این ماموریت را می‌توانید در منطقه Maintenance و در دفتر Janitor’s Office دریافت کنید. پس از کامل کردن ماموریت‌های قبلی What a Mess این مرحله در دسترس قرار می‌گیرد.
  8. Mold Removal – این ماموریت را می‌توانید در Active Threshold واقع در آزمایشگاه Underhill’s Lab دریافت کنید. بعد از شکستن دادن باس‌فایت Mold-1 این مرحله در دسترس قرار می‌گیرد.
  9. Tommasi – برای اطلات بیشتر توضیحات تروفی Head of Communications را بخوانید.
  10. A Matter of Time – این مرحله را می‌توانید در قسمت غربی Logistics واقع در قسمت Containment دریافت کنید.
  11. The Enemy Within – برای اطلات بیشتر توضیحات تروفی Living Archetypes را بخوانید.
  12. Langston’s Runaways Pt. 2 – در بخش دوم این ماموریت باز هم باید یکسری آیتم پیدا و آن‌ها را پاکسازی کنید. در بخش زیر به صورت خلاصه توضیحاتی درباره نحوه انجام ماموریت داده‌ایم:
  • Flamingo – پس از پیدا کردن محل دقیق این آیتم، با استفاده از قدرت‌های Levitate و Evade از بین حفره‌ها رد شوید. سپس نزدیک آیتم بروید تا به مکان جدیدی منتقل شوید. در اینجا باید دشمن خود را شکست دهید تا پاکسازی آیتم کامل شود.
  • Mannequin – به نزدیک مانکنی که در انتهای راهروی کتابخانه‌ی Prime Candidate Program بروید. سپس باید از مانکن‌های موجود، مانکن درست را پیدا کنید که در انتها و آخرین گروه قرار گرفته است.
  • Rubber Duck – برای پیدا کردن این عروسک باید به اتاقی که روبه‌روی در ورودی HRA Lab قرار گرفته بروید. در جلوی این در تعدادی جعبه قرار گرفته است. سپس با استفاده از قابلیت Levitate از دیوار بالا بروید و وارد اتاق شوید. بعد از اینکه با آیتم تعامل برقرار کردید، او غیب می‌شود. حال در مرحله باید با توجه به صدای اردک، او را پیدا کنید. جهت گیر انداختن آیتم باید از قابلیت Evade استفاده کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن با دکمه مربع آیتم را بردارید.

  Paranatural Collection

  برای این تروفی باید هزار سورس یا همان پول درون بازی را جمع کنید. هر وقت که دشمنی را می‌کشید یا مادی را از بین می‌برید، تعدادی سورس به دست می‌آورید. سورس همان‌طور که گفتیم واحد پولی بازی است که با استفاده از آن می‌توانید اسلحه‌ها و مادهای جدیدی بسازید و آن‌ها را آپگرید کنید. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدای سورس‌های خود را برای ساخت اسلحه‌های جدید ذخیره کنید و آن‌ها را هدر ندهید. از آنجایی که مادها را می‌توانید با کشتن دشمنان و کامل کردن ماموریت‌ها به دست آورید، بنابراین خرج کردن پول برای آن‌ها منطقی نیست. جمع کردن هزار سورس اصلا کار سختی و مطمئعنا در اواسط بازی تروفی را دریافت خواهید کرد. اگر به هر دلیلی تروفی را دریافت نکنید، سعی کنید مادها اضافی خود را از بین ببرید تا به پول تبدیل شوند.


  Interdimensional Defender

  برای این تروفی باید هزارتا از دشمنان بازی را از بین ببرید. در طول بازی با دشمنان بسیار زیادی برخورد خواهید کرد. این دشمنان با اسم Hiss شناخته می‌شوند. به همین رو لازم نیست برای این تروفی کار خاصی را انجام دهید و مطمئنا در مسیر گرفتن تروفی پلاتینوم آن را دریافت خواهید کرد. با این همه یکی از بهترین راه‌های کشتن دشمنان رفتن به ماموریت‌های Bureau Alerts است که برای تروفی Crisis Management باید پنج‌تای آن‌ها را کامل کنید. علاوه بر این، می‌توانید چالش‌های بازی را هم در همین مسیر کامل کنید. برای دریافت تروفی Astral Tactician anyway باید ۲۵ چالش را به پایان برسانید.


  Parautilitarian

  برای اطلاعات بیشتر به توضیحات تروفی Master Parautilitarian مراجعه کنید.


  Expert Parautilitarian

  برای اطلاعات بیشتر به توضیحات تروفی Master Parautilitarian مراجعه کنید.


  Master Parautilitarian

  برای این تروفی باید تمامی قابلیت‌های مخصوص کاراکتر بازی را تا انتها آپگرید.

  با آپگرید کردن قابلیت‌های مخصوص جسی می‌توانید او را به یک کاراکتر قدرتمند و کشنده تبدیل کنید. جهت آپگرید کردن توانایی‌هایی خود باید امتیاز یا همان Ability Point داشته باشید که برای دریافت آن‌ها دو راه مقابل خود دارید: کامل کردن ماموریت‌های اصلی و فرعی و پیدا کردن مکان‌های مخفی بازی. جهت انجام این کار، به یکی از کنترل پوینت‌ها بروید و به قسمت Abilities وارد شوید. در ابتدای کار پیشنهاد می‌کنیم آپگرید دو قابلیت Launch و Energy را در اولویت بگذارید. ترکیب این دو با هم باعث می‌شود مبارزات بازی تا حد بسیار زیادی آسان‌تر شود. برای دریافت تروفی بالا باید تمامی ماموریت‌های اصلی و فرعی را کامل کنید و به اکثر مکان‌های مخفی بازی سر بزنید.


  Choose to be Chosen

  تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

  بعد از ملاقات با کاراکتر Ahti و رفتن به سوی آسانسور، وارد منطقه Executive می‌شوید. پس از مدتی صدای شلیک اسلحه‌ای را می‌شنوید و ماموریت می‌گیرید تا به اتاق Director’s Office بروید و موضوع را بررسی کنید.  وارد اتاق شوید و اسلحه Service Weapon که روی زمین افتاده است را بردارید. این اسلحه که در واقع چندین حالات مختلف دارد، تنها اسلحه بازی است و باید تا انتها با آن پیش بروید. بعد از برداشتن اسلحه به فضای Astral Plane منتقل می‌شوید. در اینجا تنها باید چالش پیشرو را کامل کنید تا تروفی آزاد شود.


  Paranatural Powerhouse

  برای این تروفی باید قابلیت Launch را به دست بیاورید.

  این قابلیت را در مرحله داستانی Unknown Caller دریافت می‌کنید و آن را از دست نخواهید داد.


  Insular Telekinesis

  برای این تروفی باید قابلیت Shield را به دست بیاورید.

  با کامل کردن ماموریت فرعی A Good Defense این توانایی را دریافت خواهید کرد. جهت آزادسازی این ماموریت باید کالکتیبل Home Safe Tests را پیدا کنید. این کالکتیبل در آزمایشگاه Black Rock Processing واقع در منطقه Central Maintenance قرار دارد.

  هدف شما در این ماموریت این است که در عرض ۴۵ ثانیه به آخرین در گاراژ برسید. برای اینکه بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید باید به هدف‌های کاغذی شلیک کنید و با استفاده از قابلیت Launch موانع را کنار بزنید. در صورت شکست خوردن باز هم می‌توانید به مکان اول برگردید و با فشار دادن دکمه، مرحله را از ابتدا آغاز کنید. پس از کامل کردن این هدف، یک آیتم جدید پیدا خواهید کرد که باید آن را پاکسازی کنید. در همین نقطه به فضای Astral Plane  منتقل می‌شوید و قابلیت   Shield را به دست می‌آورید. با کامل کردن آموزش تروفی آزاد خواهد شد.


  Shifting Positions

  برای این تروفی باید قابلیت Evade را به دست بیاورید.

  با کامل کردن ماموریت فرعی A Merry Chase این قابلیت را دریافت خواهید کرد. این ماموریت را می‌توانید در ابتدای ماموریت سوم بخش داستانی و از مقابل دفتر Janitor’s Office آزاد کنید.


  Psychic Occupation

  برای این تروفی باید قابلیت Compel را به دست بیاورید.

  با کامل کردن ماموریت فرعی A Captive Audience این تروفی را دریافت خواهید کرد. جهت آزادسازی این ماموریت، باید کالکتیبل Astralnauts Information را در نزدیکی کنترل پوینت منطقه Parapsychology به دست بیاورید.

  هنگامی که این قابلیت را دریافت کردید، زمانی که خط سلامتی دشمنان به آخر خود رسید، می‌توانید با نگه داشتن دکمه مربع آن‌ها را به یار خودی تبدیل کنید.


  Rising Thought

  برای این تروفی باید قابلیت Levitate را به دست بیاورید.

  با کامل کردن ماموریت داستانی My Brother’s Keeper این قابلیت در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین تروفی داستانی است و آن را در روند طبیعی بازی دریافت خواهید کرد.

  قابلیت Levitate یکی از مهم‌ترین توانایی‌های بازی است که با استفاده از آن می‌توانید به مکان‌های مخفی و غیرقابل دسترس بروید.


  Ritualistic Thinking

  برای این تروفی باید پنج کنترل پوینت را پاکسازی کنید. جهت اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Discerning the Pattern را بخوانید.


  Ritual Intuition

  برای این تروفی باید ده کنترل پوینت را پاکسازی کنید. جهت اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Discerning the Pattern را بخوانید.


  Discerning the Pattern

  برای دریافت این تروفی باید ۲۵ کنترل پوینت را پاکسازی کنید. با پیشروی در داستان با کنترل پوینت‌های زیادی برخورد خواهید کرد. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، کنترل پوینت‌ها در واقع همان سیستم چک‌پوینت بازی هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید بین نقاط مختلف جابه‌جا شوید. علاوه بر این، با رفتن به کنترل پوینت‌ها می‌توانید اسلحه‌ها و مادهای جدیدی بسازید و قدرت‌های کاراکتر بازی را آپگرید کنید. در کل ۲۹ کنترل پوینت در بازی قرار دارد که اکثر آن‌ها را با کامل کردن بخش داستانی آزاد خواهید کرد. به احتمال بسیار زیاد تا انتهای بخش داستانی این تروفی را دریافت کرده‌اید. در غیر این صورت، چند ماموریت فرعی را کامل کنید تا کنترل پوینت‌های جدیدی پیدا و تروفی را دریافت کنید.


  Strange Collection

  برای دریافت این تروفی باید ۴۰ کالکتیبل پیدا کنید. جهت اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Bureau Archivist را بخوانید.


  Record Keeper

  برای دریافت این تروفی باید ۸۰ کالکتیبل پیدا کنید. جهت اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Bureau Archivist را بخوانید.


  Bureau Archivist

  برای دریافت این تروفی باید ۱۲۰ کالکتیبل پیدا کنید.

  در کل بازی مجموعا ۲۵۰ کالکتیبل وجود دارد. با این حال خوشبختانه برای دریافت تروف پلاتینوم نیازی نیست تا تمامی آن‌ها را جمع کنید و تنها ۱۲۰ عدد کافی است. در نگاه اول شاید با تروفی سختی سر و کار داشته باشیم اما نیاز نیست نگران چیزی باشید. تعدادی زیادی از کالکتیبل‌ها را تنها با کامل کردن ماموریت‌های داستانی و فرعی به دست خواهید آورد. علاوه بر این، مطمئنا باقی کالکتیبل‌ها را هم می‌توانید تنها با گشت و گذار در محیط و در روند معمولی بازی دریافت کنید. هر زمان که به کالکتیبلی نزدیک شوید، یک نقطه سفید رنگ روی صفحه ظاهر می‌شود. در این مواقع تنها کافی است تا جلو بروید و با نگه داشتن دکمه مربع کالکتیبل را بردارید. اگر پس از برداشتن کالکتیبل کشته شوید، نیازی نیست تا دوباره آن را بردارید. کالکتیبل‌های بازی به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • Research & Records
  • Case Files
  • Correspondence
  • Multimedia
  • Hotline

  اکثر کالکتیبل‌ها را می‌توانید در آزمایشگاه‌ها و دفاتر روی قفسه‌ها، زمین و… پیدا کنید. همان‌طور که بالاتر گفتیم، با دریافت بعضی کالکتیبل ماموریت‌های فرعی جدیدی در دسترس قرار می‌گیرد که کامل کردن آن‌ها برای دریافت تروفی پلاتینوم اجباری است. در ادامه می‌توانید فهرست این کالکتیبل‌ها و ماموریت‌هایی که آزاد می‌کنند را ببینید:

  کالکتیبل Home Safe Tests – با دریافت این کالکتیبل ماموریت A Good Defense در دسترس قرار می‌گیرد. این کالکتیبل در بخش Black Rock Processing واقع در قسمت Central Maintenance قرار گرفته است.

  کالکتیبل Astralnauts Information – با دریافت این کالکتیبل ماموریت A Captive Audience در دسترس قرار می‌گیرد. این کالکتیبل در Parapsychology واقع در قسمت Research قرار گرفته است.

  کالکتیبل Mirror Supplement – با دریافت این کالکتیبل ماموریت Self-Reflection در دسترس قرار می‌گیرد. زمانی که در مرحله هفتم بخش داستانی به سمت Prime Candidate Program می‌روید، می‌توانید این کالکتیبل را پیدا کنید.


  Altered Manifestations May Occur

  برای این دریافت این تروفی باید غولآخر esseJ را در مرحله فرعی Self-Reflection شکست دهید.

  با پیدا کردن کالکتیبل Mirror Supplement این ماموریت در دسترس قرار می‌گیرد. همان‌طور که در توضیحات تروفی بالا گفتیم، زمانی که در مرحله هفتم بخش داستانی به سمت Prime Candidate Program می‌روید، می‌توانید این کالکتیبل را پیدا کنید.


  Aggressive Growth

  برای این تروفی باید غولآخر Mold-1 را در مرحله فرعی Old Growth شکست دهید.

  پیش از انجام این مرحله باید چند ماموریت کوتاه و ساده را برای Dr. Underhill انجام دهید. در ادامه او ماموریت Old Growth را در اختیارتان می‌گذارد. برای شکست این غولآخر سعی کنید از قابلیت‌های Levitate ، Evade و Launch به صورت مرتب استفاده کنید. بعد از شکست دادن غولآخر تروفی آزاد می‌شود.


  Head of Communications

  برای دریافت این تروفی باید غولآخر مرحله فرعی Mr. Tommasi را شکست دهید.

  این مرحله تنها بعد از کامل کردن هفتمین ماموریت بخش داستانی (The Face of the Enemy) در دسترس قرار می‌گیرد. با صحبت کردن با امیلی در قسمت Executive می‌توانید ماموریت را آزاد کنید.

  غولآخر Mr. Tommasi یکی از سخت‌جان‌ترین دشمنان بازی است و از آنجایی که در هوا معلق است و دائما حرکت می‌کند، به راحتی از حملات‌تان جاخالی می‌دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا با استفاده از اسلحه خود به آن آسیب وارد کنید و سپس با قابلیت Launch به او حمله‌ور شوید. در این بین هر از چند گاهی کاور بگیرید و حتما دشمنانی که در بین مبارزه ظاهر می‌شوند را از بین ببرید. پس از شکست دادن این غولآخر، تروفی آزاد می‌شود.


  Living Archetypes

  برای دریافت این تروفی باید غولآخر Anchor را در مرحله فرعی The Enemy Within شکست دهید. این مرحله بعد از کامل کردن ماموریت A Matter of Time در دسترس قرار می‌گیرد.

  در مبارزه سعی کنید با استفاده از قابلیت Levitate به یک گوشه بروید و با قابلیت Launch به دهن غولآخر ضربه وارد کنید. در این بین استفاده از اسلحه‌های Pierce و Charge هم کمک زیادی می‌کند. حتما دشمنانی که حین مبارزه ظاهر می‌شوند را از بین ببرید. با شکست دادن غولآخر تروفی آزاد می‌شود.


  Astral Phenomena

  برای دریافت این تروفی باید غولآخر Former را در مرحله Fridge Duty از بین ببرید. این مرحله تنها پس از کامل کردن ماموریت داستانی My Brother’s Keeper در دسترس قرار می‌گیرد.

  در حین مبارزه با غولآخر حتما از قابلیت Levitate استفاده کنید و در هوا بمانید. بعضی حملات غولآخر سطح زمین را از بین می‌برد و باعث می‌شود تا سقوط کنید و کشته شوید. علاوه بر این، پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از قابلیت Launch اورب‌هایی که غولآخر به سمت‌تان پرت می‌کند را بگیرید و به سمت او پرتاب کنید. ترکیب این دو حرکت باعث می‌شود تا غولآخر در سریع‌ترین زمان ممکن کشته شود. پس از اینکه توانستید Former را بکشید، تروفی آزاد می‌شود.


  Welcome to the Oldest House

  برای دریافت این تروفی باید اولین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Unknown Caller

  برای دریافت این تروفی باید دومین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Directorial Override

  برای دریافت این تروفی باید سومین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Old Boys’ Club

  برای دریافت این تروفی باید چهارمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Threshold

  برای دریافت این تروفی باید پنجمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  My Brother’s Keeper

  برای دریافت این تروفی باید ششمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  The Face of the Enemy

  برای دریافت این تروفی باید هفتمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Finnish Tango

  برای دریافت این تروفی باید هشتمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Polaris

  برای دریافت این تروفی باید نهمین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Take Control

  برای دریافت این تروفی باید آخرین مرحله بخش داستانی را کامل کنید. این تروفی را به صورت خودکار دریافت خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد.


  Cognitive Intruder

  بعد از اینکه قابلیت Seize را دریافت کردید، زمانی که دشمنان به آخر خط سلامتی خود می‌رسند می‌توانید با نگه داشتن دکمه مربع آن‌ها را به یار خودی تبدیل کنید. برای دریافت این تروفی تنها لازم است تا ده بار این کار را انجام دهید. زنده ماندن یا کشته شدن دشمنان حین مبارزه تاثیری روی تروفی ندارد.


  Unstable Matter

  برای دریافت این تروفی باید پس از اینکه قابلیت Launch را دریافت کردید، ۵۰ دشمن را با استفاده از آن بکشید. از آنجایی که قابلیت Launch یکی از توانایی‌های اصلی‌تان است و در طول بازی به مراتب از آن استفاده می‌کنید، مطمئنا دریافت تروفی کار سختی نخواهد بود و به احتمال خیلی زیادی آن را در روند طبیعی بازی خود آزاد می‌کنید.


  Volatile Debris

  برای دریافت این تروفی باید ده دشمن را با استفاده توانایی Shield Burst از بین ببرید.

  پیش از گرفتن این تروفی باید آپگرید Shield Burst را از بخش توانایی‌ها آزاد کنید. این قابلیت با نام Shield Barrage در بازی شناخته می‌شود. پس از دریافت این توانایی، با استفاده از دکمه L1 در مقابل تیر دشمنان از خود محافظت کنید. سپس دکمه را رها کنید تا شیلد به سمت دشمنان پرتاب شود. سعی کنید این حرکت را در مقابل دشمنان ضعیف انجام دهید تا سریع‌تر کشته شوند. پس از اینکه ده‌بار این کار را انجام دادید تروفی آزاد خواهد شد.


  Proper Handling Procedures

  برای دریافت این تروفی باید با استفاده از قابلیت Launch یک نارنجک یا موشک را پرتاب کنید.

  پیش از انجام این کار باید آپگرید Launch Explosives را از بخش توانایی‌ها آزاد کنید. به احتمال خیلی زیاد این تروفی را حین مبارزه با دشمنان و در روند معمولی بازی دریافت خواهید کرد.


  War Games

  برای دریافت این تروفی باید پنج‌تا از چالش‌های Board Countermeasures را کامل کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Astral Tactician را بخوانید.


  Astral Tactician

  برای دریافت این تروفی باید ۲۵تا از چالش‌های Board Countermeasures را کامل کنید.

  چالش‌های بازی معمولا ازتان می‌خواهد فلان تعداد دشمن را در یک مکان خاص از بین ببرید یا اینکه با استفاده از فلان اسلحه، پنج تا ده دشمن را بکشید. برای این تروفی تنها لازم است ۲۵تا از این چالش‌ها را انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم به محض در دسترس قرار گرفتن این قسمت کار روی تروفی را آغاز کنید؛ بخش چالش‌ها از ابتدای ماموریت سوم بخش داستانی (Directorial Override) در دسترس قرار می‌گیرد. در طول بخش داستانی با دشمنان بیش‌تری برخورد خواهید کرد و همین موضوع انجام دادن چالش‌ها را تا حد بسیار زیادی راحت‌تر می‌کند. اگر این تروفی را برای آخر بازی و پس از اتمام بخش داستانی بگذارید، آنوقت باید زمان زیادی را صرف آن کنید. با این حال اگر تا پایان داستان موفق نشدید ۲۵ چالش را کامل کنید، همچنان می‌توانید به مکان‌های قبلی برگردید و با دشمنانی که ظاهر می‌شوند مبارزه کنید و چالش‌ها را انجام دهید.

  در هر زمان تنها می‌توانید سه چالش را انتخاب کنید. با این حال روشی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید ۲۵ چالش را در سریع‌ترین زمان ممکن کامل کنید. بازی معمولا یکسری چالش را مقابل‌تان می‌گذارد و ازتان می‌خواهید تا از بین آن‌ها انتخاب کنید. ولی بعضی مواقع تعدادی از چالش‌ها بسیار وقت‌گیر هستند و ازتان می‌خواهند تا یک نوع دشمن خاص را بکشید. در این مواقع آن چالشی را که نمی‌خواهید انتخاب کنید و سپس آن را رها کنید تا با چالش جدیدی جایگزین شود. این کار را آنقدر تکرار کنید تا به چالش راحت و مدنظر خود برسید. با استفاده از این روش می‌توانید تنها چالش‌هایی که مربوط به کشتن دشمنان یا اسلحه‌ها می‌شوند را انجام دهید و تروفی را در زمان کم‌تری دریافت کنید. فراموش نکنید که بعد از کامل کردن چالش‌ها جایزه خود را دریافت کنید.


  First On the Scene

  برای دریافت این تروفی باید یکی از ماموریت‌های Bureau Alert را کامل کنید. برای اطلاعات بیشتر توضیحات تروفی Crisis Management را بخوانید.


  Crisis Management

  برای دریافت این تروفی باید پنج‌تا از ماموریت‌های Bureau Alert را کامل کنید.

  هنگامی که مشغول بازی هستید ناگهان یک ماموریت دریافت کنید که باید آن را در زمان مشخصی به پایان برسانید. این ماموریت‌ها هیچوقت تمام نمی‌شوند و معمولا هر چند دقیقه یکبار پیدای‌شان می‌شود. اکثر ماموریت‌ها از شما می‌خواهند به یک مکان مشخصی بروید و دشمنان را از بین ببرید. برای کامل کردن هر ماموریت هم تنها ۲۰ دقیقه فرصت دارید. حتما مراقب باشید که در طول این مرحله کشته نشوید چرا که در این صورت کل ماموریت با شکست مواجه می‌شود و دیگر نمی‌توانید آن را تکرار کنید.

  تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که پس از کامل کردن سومین ماموریت بخش داستانی دیگر مراحل Bureau Alert را دریافت نکردند. اگر این اتفاق برای شما هم رخ داد، پس از کامل کردن بخش داستانی به منوی اصلی بازی بروید و ماموریت سوم را تکرار کنید. حال تنها در همین نقطه از داستان صبر کنید و منتظر باشید تا این دسته از ماموریت‌ها برای‌تان در دسترس قرار بگیرد.

  صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی