شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • تظاهرات انگلیسی‌های ساکن اسپانیا علیه بریگزیت

  گروهی از انگلیسی‌های ساکن اسپانیا در اعتراض به وضعیت نامشخص خود در آستانه بریگزیت تظاهرات کردند.

  به گزارش ایسنا، یورو نیوز گزارش داد، حدود ۳۰۰ هزار انگلیسی، ساکن اسپانیا هستند. داده‌های سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که یک چهارم انگلیسی‌های ساکن خارج این کشور، در اسپانیا یا پرتغال زندگی می‌کنند.

  یکی از تظاهرکنندگان در مالاگا می گوید: ما احساس می کنیم واقعا اینجا فراموش شده‌ایم. نحوه پرداخت مستمری بازنشستگان پس از بریگزیت یکی از نگرانی‌های شرکت‌کنندگان در تظاهرات مالاگا بود.

  تعدادی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرچم‌های اتحادیه اروپا را در دست داشتند. بسیاری از بازنشستگان انگلیسی برای گذراندن دوران بازنشستگی خود به اسپانیا می‌روند. تخمین زده می‌شود که یک‌سوم انگلیسی‌های ساکن اسپانیا بیشتر از ۶۵ سال سن دارند.

  بسیاری از انگلیسی‌های ساکن اسپانیا نگران هستند که به دنبال خروج کشورشان از اتحادیه اروپا آنها حق استفاده از نظام خدمات پزشکی اسپانیا را نخواهند داشت.

  پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا وعده داده است که از حقوق انگلیسی‌های ساکن اسپانیا پس از بریگزیت حمایت خواهد کرد. این در حالی است که قرار است رأی‌دهندگان اسپانیایی در ماه نوامبر پای صندوق‌های رأی بروند و ممکن است دولت پدرو سانچز پس از آن دیگر در قدرت نباشد.

  بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس وعده داده است که کشورش باتوافق یا بی‌توافق روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی