شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • دیدار اردوغان با لیندسی گراهام

  یک سناتور آمریکایی با تأکید بر نقش مهم استراتژیک ترکیه در منطقه و سوریه و مبارزه با داعش، خواستار بازگشت آنکارا به برنامه اف-35 شد.

  به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه که به منظور شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، با سناتور لیندسی گراهام دیدار و گفت‌وگو کرد.

  گراهام درباره این دیدار به خبرنگار آناتولی گفت: نسبت به تقویت و رابطه خوب استراتژیک با ترکیه امیدوار هستم. همچنین بازگشت ترکیه به برنامه اف-35 و توافق تجارت آزاد بسیار بین دو کشور حائز اهمیت است.

  وی دیدار دوجانبه با اردوغان را بسیار مفید ارزیابی کرده و اظهار کرد: حمایت ترکیه برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و عدم پیروزی داعش و بشار اسد در شمال شرق سوریه حائز اهمیت است.

  این سناتور آمریکایی بیان کرد: ترکیه جلوی قتل و کشتار چهارمیلیون انسان را در ادلب گرفته است. باید روابط استراتژیک خود را با ترکیه گسترش دهیم.

  وی اظهار کرد: ترکیه نه تنها در سوریه بلکه در کل منطقه نقش بسیار مهمی دارد.

  اردوغان همچنین در ضیافت شامی که در هتل هیلتون میدتاون برگزار شد، با نمایندگان جامعه مسلمانان آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

  در این ضیافت که بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه و فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه اردوغان را همراهی کردند.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی