شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • انتقاد شدید پلوسی از اقدام پنتاگون برای ارسال تجهیزات و نیروهای بیشتر به عربستان و امارات

  رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اقدام وزارت دفاع (پنتاگون) برای اعزام نیروها و تجهیزات بیشتر به عربستان و امارات به دنبال حملات آرامکو به شدت انتقاد کرد.

  به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان عربی، «نانسی پلوسی» ‌رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اعلام خبر وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) برای اعزام نیروها و تجهیزات بیشتر به عربستان و امارات پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو به شدت انتقاد کرد. 

  پلوسی روز گذشته- شنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «تلاش اخیر و خشم‌انگیز دولت دونالد ترامپ برای دور زدن اراده کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه، نگران‌کننده است». 

  وی در ادامه گفت: «مردم آمریکا از جنگ خسته شده‌اند و ورود به جنگی دیگر در خاور میانه هیچ نفعی برای آنها ندارد به ویژه اینکه اگر به نمایندگی از عربستان باشد. مردم دست روی دست نخواهند گذاشت این در حالی است که رئیس‌جمهوری امنیت ما و جان سربازان شجاعمان را در معرض خطر قرار می‌دهد». 

  «مارک اسپر»،‌ وزیر دفاع آمریکا روز گذشته- شنبه اعلام کرد که نیروها و تجهیزات ارسال شده به عربستان و امارات ماهیت دفاعی دارند و در اصل بر دفاع هوائی و موشکی تمرکز دارند.

  اسپر در ادامه افزود: «ما در حال حاضر بر گزینه کمک به عربستان برای توسعه زیربناهای دفاعی خود تمرکز می‌کنیم. ما چنانکه رئیس جمهوری گفته است قصد ورود به جنگ با ایران را نداریم». 

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی