شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • درهای «بایکونور» به روی گردشگران باز می‌شود

  بخش توسعه صنعتی و نوآوری استان «قیزیل اوردا» قزاقستان از بررسی مسائل مربوط به رفع محدودیت دسترسی آزاد گردشگران به منطقه «بایکونور» خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، بخش توسعه صنعتی و نوآوری استان «قیزیل اوردا» قزاقستان از بررسی مسائل مربوط به رفع محدودیت دسترسی آزاد گردشگران به منطقه «بایکونور» خبر داد.

  «اریستانبیک محمدائولی» وزیر وقت فرهنگ و ورزش قزاقستان در ماه نوامبر سال 2018 میلادی در همایش همکاری‌های بین منطقه‌ای قزاقستان و روسیه پیشنهاد حل مسائل مربوط به محدودیت دسترسی گردشگران به بایکونور را داده بود.

  وی گفته بود: بازدید از سایت‌های پرتاب فضایی تعطیل در سرتاسر جهان از اهمیت فوق العاده‌ای برخودار است اما در حال حاضر به دلیل وجود برخی موانع و عدم هماهنگی‌ها در اقدامات نهادهای نظامی، دسترسی گردشگران به مجتمع بایکونور به طور جدی محدود است.

  بنابر گزارش بخش توسعه صنعتی و نوآوری منطقه قیزیل اوردا محدودیت ورود آزاد به شهر بایکونور به این دلیل بود که در این مجتمع آن زمان برنامه‌های فضایی و نظامی شوروی و سپس فدراسیون روسیه اجرا می‌شد.

  امروزه از مجتمع بایکونور تنها برای مقاصد صلح آمیز استفاده می شود، در این راستا مسائل مربوط به رفع محدودیت های دسترسی آزاد به این شهر در دست بررسی مقامات ذیربط قزاقی و روسی قرار دارد.

  علاوه بر این رژیم ویژه موجود برای عملکرد این شهر که محدودیت های را پیش بینی می کند همچنین موانع قابل توجهی را برای توسعه تجارت در این منطقه ایجاد می‌کند.

  انتهای پیام/حقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی