شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • دیوارهای «لنون» عرصه شعارنویسیِ حامیان و مخالفان هنگ کنگ

  صدها نفر از حامیان چین و طرفدار دولت هنگ کنگ دیوارهای لنون که شعارهای معترضان روی آن نوشته شده بود را پاک کردند و شعارهای مورد نظر خود را جایگزین آن کردند.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های حامی چین، روز شنبه (امروز) دیوار‌های «لنون» در سراسر هنگ‌کنگ را را از شعارهای مخالفان پاکسازی کردند و با این کار خود احتمال تنش با حامیان دموکراسی را افزایش دادند.

  براساس گزارش «رویترز»، دیوار لنون در هنگ‌کنگ یکی از دیوارهای ساختمان‌ دولتی است که شهروندان هنگ‌کنگی خواسته‌ها و اعتراضات خود را بر روی آن می‌نویسند.

  ده‌ها نفر از طرفداران پکن صبح امروز  شروع به از بین بردن یادداشت‌های رنگارنگ معترضان هنگ‌کنگی کردند.

  ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ پس از آن آغاز شد که دولت محلی این منطقه لایحه‌ای قضایی ارائه کرد که استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین را مقدور می‌کرد. با وجود تعلیق این لایحه، اعتراضات همچنان ادامه یافته و اخیرا رنگ و بوی جدایی‌طلبانه نیز به خود گرفته است.

  پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب‌های هنگ کنگ نقش داشته است. اخیراً نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ‌کنگ منتشر شده است.

   

  این در حالی است که سفارت چین در لندن، در زمینه حمایت سیاست‌مداران انگلیسی از اعتراضات هنگ‌کنگ هشدار داده بود.چندی پیش نیز صدها نفر از معترضان هنگ‌کنگی با در دست داشتن پرچم‌های ملی بریتانیا و سر دادن شعار «خدا ملکه را حفظ کند» در مقابل کنسولگری بریتانیا تجمع کردند و از قدرت استعماری سابق خواستند تا تضمین کند که چین به تعهدات خود در مورد آزادی‌های این منطقه احترام بگذارد.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی