شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • توافق طرف‌های سوری برای تشکیل کمیته قانون اساسی

  دبیرکل سازمان ملل متحد خبر داد:

  دبیر کل سازمان ملل متحد با اعلام توافق طرف‌های سوری برای تشکیل کمیته قانون اساسی کشور آن را مقدمه ورود به عملیات سیاسی حل بحران عنوان کرد.

  به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنتونیو گوترش» ‌دبیر کل سازمان ملل متحد عصر روز گذشته- چهارشنبه- در کنفرانسی مطبوعاتی در نیویورک گفت: «در حال حاضر تمام طرف‌های سوری برای تشکیل کمیته قانون اساسی اتفاق نظر دارند و گئیر پدرسون، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه رایزنی‌های نهایی را با طرف‌های حاضر در ارتباط با ویژگی‌های کمیته انجام می‌دهد و ما امیدواریم که به زودی این مرحه کامل شود».

  وی در ادامه افزود: «امیدوارم که این اقدام،‌ گامی بسیار مهم در راستای تأمین شرایط لازم برای حل سیاسی این بحران تراژدیک باشد».

  سازمان ملل ماه‌ها است برای تشکیل این کمیته که متشکل از ۱۵۰ عضو، ‌۵۰ نفر از سوی دولت سوریه و ۵۰ نفر از جانب مخالفان و ۵۰ نفر به انتخاب نماینده ویژه این سازمان با هدف دریافت آرای کارشناسان و نمایندگان جامعه مدنی است، تلاش می‌کند.

  هنوز توافقی برای اسامی فهرست سوم که محل اختلاف دمشق و سازمان ملل است، صورت نگرفته اما دیپلمات‌ها گزارش داده‌اند که اختلاف دو طرف در تابستان به تنها یک نام از این فهرست کاهش پیدا کرده است.

  علاوه بر تشکیل کمیته قانون اساسی، مخالفان و دولت سوریه همچنین بر سر مکانیسم عمل کمیته مذکور و توزیع مسئولیت‌ها بین اعضا نیز اختلاف نظر دارند.

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی