شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور | قیمت جهانی طلا

  همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به رقم ۱۵۰۲ دلار و ۹ سنت رسید.

  تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که در آستانه تصمیم فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره سرمایه‌گذاران موضع محتاطانه خود را در بازار حفظ کرده‌اند، قیمت طلا امروز شاهد تغییری اندک بود.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به رقم ۱۵۰۲ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز ۰.۲۳ درصد کاهش داشت و به ۱۵۰۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

  در حالی که بازارهای نفت در حال خروج از شوک ناشی از حمله به تاسیسات نفتی عربستان هستند و بازارهای بورس جهان در آستانه اتخاذ سیاست پولی جدید بانک مرکزی آمریکا تغییر اندکی را شاهد بوده‌اند، ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۷ هفته گذشته باقی ماند.

  بر اساس برآورد موسسه فد واچ، تجار شانس کاهش ۲۵ صدم درصدی نرخ بهره در پایان نشست امروز فدرال رزرو را حدود ۵۱ درصد ارزیابی می‌کنند.

  میزان بازده بخش تولید آمریکا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته که عمدتا ناشی از افزایش تولید ماشین‌آلات و سایر کالاها بوده است. اما چشم‌انداز فعالیت کارخانه‌ها به دلیل تبعات ناشی از تنش‌های تجاری و کند شدن رشد اقتصاد جهان ضعیف ارزیابی شده است.

  یک مقام آمریکایی روز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه با هدف افزایش بیشتر تنش بین ریاض و تهران مدعی شد که حملاتی که موجب فلج شدن تاسیسات نفت عربستان شده از جنوب غرب ایران انجام گرفته است.

  در همین حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت، دولتش ممکن است قبل از انتخابات ریاست جمهوری توافقی تجاری با چین امضا کند، یا اینکه ممکن است روز بعد از انتخابات توافقی به دست بیاید.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی