شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • اسرائیل اولین محموله از بمب‌های سنگرشکن «اسپایس 2000» را به هند تحویل داد

  در بحبوحه تنشهای هند و پاکستان بر سر کشمیر، رژیم صهیونیستی اولین محموله از بمب‌های سنگرشکن خود را به دهلی نو تحویل داد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در بحبوحه تنش‌ها میان پاکستان و هندوستان در خصوص موضوع «کشمیر»، رژیم صهیونیستی اولین بسته از نسخه سنگرشکن بمب‌های «اسپایس 2000» مجهز به کلاهک‌های «ام کی-84» را به نیروی هوایی هند در پایگاه هوایی «گوالیور» تحویل داد.

  بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، پایگاه هوایی گوالیور، محل قرارگیری ناوگان «میراژ-2000» نیروی هوایی هند است که در حمله هوایی فوریه 2019 به منطقه «بالاکوت» پاکستان مورد استفاده قرار گرفت.

  منابع صنعتی، تحویل اولین بسته از بمب‌های اسپایس 2000 به نیروی هوایی هند را مورد تأیید قرار دادند و تأکید کردند که باقی این بمب‌های بتن شکن ظرف سه ماه آینده به هند تحویل داده می‌شد.

  طبق این گزارش، نیروی هوایی هند در ماه ژوئن سال جاری میلادی، قراردادی به ارزش 45 میلیون دلار با رژیم صهیونیستی به امضا درآورد تا طبق یک قرارداد خرید فوری، بتواند بیش از یکصد بمب‌ اسپایس 2000 از اسرائیل تحویل بگیرد.

  بر اساس گزارش اسپوتنیک، نیروی هوایی هند با استفاده از 12 فروند جنگنده میراژ 2000 مجهز به بمب‌های هدایت شونده اسپایس 2000، به منطقه بالاکوت پاکستان حمله کرد.

  این بمب‌های پیشرفته قابلیت تخریب کامل ساختمان‌ها و بتن‌ها را دارا است و این بمب‌های هدایت شونده که در حمله به بالاکوت مورد استفاده قرار گرفت، بدون آنکه آسیبی به ساختار ساختمان به وجود‌ آورد، شکاف عمیقی در سقف ساختمان‌ها به وجود می‌آورد و درون ساختمان منفجر و با استفاده از 70 تا 80 کیلوگرم مواد منفجره  به کشته شدن افراد منجر می‌شود.

  طبق این گزارش، نیروی هوایی هند، در پی افزایش تنش‌ها با هند در خصوص منطقه کشمیر، بمب‌های اسپایس 2000 را سفارش داده است.

  دولت هند ابتدای ماه گذشته میلادی با صدور دستوری وضعیت نیمه خودمختار«جامو و کشمیر» را لغو کرد. دهلی نو از آن زمان و با هدف ممانعت از اعتراضات مردمی، ده‌ها هزار نیروی نظامی را به منطقه مسلمان‌نشین کشمیر گسیل کرده و دسترسی به ارتباطات اینترنتی و تلفنی در این منطقه را نیز به شدت محدود کرده است.

  اخیراً نیز یک روز قبل از تاسوعا، پلیس هند با افزایش تدابیر امنیتی در ایالت جامو و کشمیر، به برخی عزاداران سالار شهیدان امام حسین (ع) حمله کرد. (جزئیات بیشتر)قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی