شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • تلاش روسیه و ژاپن برای امضای پیمان صلح

  دبیر شورای امنیت روسیه گفت که مسکو و توکیو به امضای پیمان صلح نیاز دارند و ما شرایط لازم برای انجام این پیمان را ایجاد خواهیم کرد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، « نیکولای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه روز سه‌شنبه (امروز) و پس از ملاقات با «شیگرو کیتامورا» رئیس دفتر تحقیقات و اطلاعات کابینه دولت ژاپن، گفت که روسیه و ژاپن به امضای پیمان صلح نیاز دارند و این کشورها شرایط لازم برای این امر را ایجاد خواهند کرد.

  پاتروشف به خبرنگاران گفت: «ما مسائل مربوط به روسیه و ژاپن و به ویژه مسائل امنیتی را مورد بررسی قراردادیم، توافق کردیم که ]تعداد[ موضوعاتی را که در آن عدم توافق وجود دارد،‌ کاهش دهیم، برای همسو کردن مواضع خود تلاش کنیم و در نتیجه اعتماد متقابل را افزایش دهیم. »

  وی در پاسخ به این سوال که آیا این دو نفر در مورد پیمان صلح میان روسیه و ژاپن گفت‌وگو کرده‌اند، گفت: «این پیمان باید مورد توافق قرار گیرد.»

  پاتروشف افزود: «ما باید شرایط را برای انجام این پیمان ایجاد کنیم، این همان کاری است که ما انجام خواهیم داد.»

  مسکو و توکیو پس از پایان جنگ جهانی دوم پیمان صلح دائم امضا نکرده‌اند. اختلافات پیرامون جزایر «کوریل» یکی از اصلی‌ترین موانع در مذاکرات صلح بوده است.

  در سال 1956، هر دو کشور بیانیه مشترکی را امضا کردند که پس از جنگ جهانی دوم، بازگشت روابط دوجانبه را فراهم می‌کند.

  پیش از این «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از دیدار با «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن گفت که دو کشور درباره پیمان صلح گفت‌وگو کرده‌اند، اما این گفت‌وگوها که ظاهراً بی‌نتیجه بوده قرار است همچنان ادامه داشته باشد.

  طبق این گزارش، جزایر کوریل که در ژاپن با عنوان قلمروی شمالی نامیده می‌شود، در پایان جنگ جهانی دوم توسط نیروهای شوروی سابق تصرف شدند. هر دو کشور مدعی مالکیت بر این جزایر هستند و ژاپن به دنبال بازگرداندن آن به قلمروی خود است. اختلافات میان ژاپن و روسیه بر سر این منطقه از زمان پایان جنگ جهانی دوم تا کنون ادامه داشته و لاینحل باقی مانده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی