شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • شمارش ۸۰ درصد آراء انتخابات تونس؛ «قیس سعید» همچنان پیشتاز است

  کمیته عالی مستقل انتخابات تونس از شمارش ۸۰ درصد آراء و پیشتازی «قیس سعید» حقوقدان بازنشسته و نامزد مستقل، در این انتخابات خبر داد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته عالی مستقل انتخابات تونس نتایج شمارش ۸۰ درصد آراء را اعلام و از پیشتازی «قیس سعید» خبر داد.

  طبق اعلام کمیته عالی مستقل انتخابات تونس «نبیل القروی» از حزب «قلب تونس» در مرتبه دوم و «عبدالفتاح مورو» از حزب اسلام‌گرای النهضه در مرتبه سوم قرار دارد.

  بنابر گزارش شبکه الجزیره، قیس سعید تا کنون ۱۸.۹ درصد آراء، القروی ۱۵.۵ درصد آراء و مورو ۱۲.۹ درصد آراء را کسب کرده‌اند.

  پیشتر موسسه غیردولتی «سیگما کُنسای» از احتمال راهیابی قیس سعید و نبیل القروی به دور دوم انتخابات خبر داده بود.

  سعید دارای کارنامه سیاسی یا وابستگی حزبی نیست و اغلب فعالیت‌های وی مربوط به قانون اساسی بوده است.

  وی پس از انقلاب ۲۰۱۱ به تشریع معضلات قانون اساسی پرداخت که بازتاب زیادی در رسانه‌های تونس داشت.

   

  سعید پیش از این درباره انتخابات تونس گفته بود که «موضوع به مرحله جدید در تاریخ تونس مربوط است و گویی یک انقلاب است اما انقلابی با وجود احترام به مشروعیت موجود است.»

  وی افزود: «آنچه در جریان تبلیغات انتخاباتی رخ داد نشان داد که ملت تونس علاقه‌مند به آینده بهتر هستند و مهم این است که همه ما مسئولیت‌پذیر باشیم.»

  انتخابات ریاست‌جمهوری تونس روز یکشنبه(دیروز) برگزار شد. قرار بود این انتخابات هفدهم نوامبر (۲۰۱۹) برگزار شود اما مرگ «الباجی قائد السبسی» رئیس جمهور فقید این کشور، انتخابات را جلو انداخت.

  ۲۵ جولای گذشته در ۹۲ سالگی درگذشت و طبق قانون که مقرر کرده طی مهلت ۹۰ روزه رئیس جمهور جدید انتخاب شود، «محمد الناصر» رئیس پارلمان مسئولیت‌های او را بر عهده گرفت.

  «المنصف المرزوقی» نخستین رئیس‌جمهور تونس پس از انقلاب ۲۰۱۱ نیز در این انتخابات شرکت کرده بود اما به شکست خود اذعان کرد. (جزئیات بیشتر)قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی