شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • اختلاف چین و آمریکا بر سر مصوبه سازمان ملل درباره تمدید ماموریت نظامی در افغانستان

  دیپلمات‌های آمریکایی عنوان کردند که ایالات متحده و چین بر سر مصوبه سازمان ملل درباره تمدید ماموریت نظامی در افغانستان به توافق نرسیده‌اند.

  به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دیپلمات‌های آمریکایی عنوان کردند که ایالات متحده و چین بر سر مصوبه سازمان ملل درباره تمدید ماموریت نظامی در افغانستان به توافق نرسیده‌اند. این در حالی است که گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که چین ممکن است در شورای امنیت این طرح را وتو کند، چراکه در آن اشاره‌ای به طرح راه ابریشم جدید نشده است. 

  جلسه شورای امنیت سازمان ملل که بنا بود روز گذشته -‌دوشنبه- درباره تمدید ماموریت نظامی این سازمان در افغانستان تصمیم بگیرد، به تعویق افتاد تا فرصت بیشتری برای مذاکره میان نمایندگان وجود داشته باشد. مصوبه پیشین سازمان ملل در این‌باره امروز منقضی می‌شود. 

  برای تصویب تمدید این طرح، ۹ عضو شورا باید به آن رای داده و همچنین بریتانیا، چین، آمریکا، فرانسه و روسیه نیز نباید به آن رای وتو دهند. 

  پس از به تعویق افتادن بحث بر سر این طرح، شماری از دیپلمات‌ها عنوان کردند که انتظار می‌رود چین آن را وتو کند، چراکه در این طرح پروژه راه ابریشم جدید لحاظ نشده است. 

  نماینده چین در سازمان ملل هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده است.  

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی