شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • عادی‌سازی روابط با اسرائیل خیانتی بزرگ است

  نامزد صدرنشین انتخابات تونس:

  شبکه‌های اجتماعی ویدیوئی از نامزد صدر نشین انتخابات ریاست‌جمهوری تونس منتشر کردند که به شدت به اسرائیل حمله کرده و عادی‌سازی روابط با این رژیم اشغالگر را خیانت توصیف کرده است.

  به گزارش ایلنا به نقل از خلیج آنلاین، شبکه‌های اجتماعی فایلی ویدیوئی از «قیس سعید» نامزد صدرنشین انتخابات ریاست جمهوری تونس منتشر کردند که در آن به شدت به اسرائیل حمله کرده و ضمن تأکید بر جنگ با این رژیم، عادی‌سازی روابط با آن را خیانت برشمرده است. 

  سعید در این فایل ویدیوئی تأکید کرده است: «مفهوم عادی‌سازی پس از توافق کمپ دیوید در ماه مارس ۱۹۷۷ ظاهر شده و باید مفهوم دیگری جایگزین آن شود. این خیانتی بزرگ علیه کشور است نه جنایت عادی‌سازی». 

  وی در ادامه افزود: «هر کس با دشمن تعامل داشته باشد، خائن است و این خیانت به قدری بزرگ است که قابل شمارش نبوده و اگر دادستان امروز مانع او نشود، مردم فردا او را محاکمه می‌کنند». 

  سعید تأکید کرد که رابطه طبیعی این است که ما در حال جنگ با رژیم صهیونیستی اشغالگر هستیم که مردم فلسطین را آواره کرده و همچنان یک سرزمین عربی را اشغال کره است. 

  هیأت عالی مستقل انتخابات تونس با شمارش ۳۹ درصد آرا تاکنون اعلام کرد که قیس سعید ۱۸ و ۹۵ صدم درصد را از آن خود کرده است. 

  بر اساس گزارش این کمیته، نتایج اولیه حاکی از آن است که «نبیل قروی»، تاجر تونسی و قطب رسانه‌ای که در حاضر ر زندان به سر می‌برد، با کسب ۱۵ درصد آرا در مکان دوم قرار داشته و «عبدالفتاح مورو» با کسب ۱۳ و یک دهم درصد و عبدالکریم الزبیدی» با ۹ و ۹ دهم درصد آرا به ترتیب جایگاه سوم و جایگاه چهارم را کسب کرده‌اند.  

  نتایج انتخابات تونس احتمالا فردا- سه‌شنبه- اعلام خواهد شد. 

  اگر نتایج نهایی شمارش آرا با نتایج اعلام شده از سوی هیأت عالی مستقل انتخابات هم خوانی داشته باشد، سعید و نبیل قروی به دور بعدی رقابت وارد خواهد شد.

   

   

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی