شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • دستور کاخ سفید به دو دستیار سابق ترامپ: شهادت ندهید!

  کاخ سفید به دو تن از دستیاران سابق رئیس جمهوری آمریکا دستور داده تا از حضور در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود، خودداری کنند.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید اعلام کرد که ریک دیربورن و راب پورتر، از دستیاران سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از شهادت دادن در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا کاملا مصون هستند. این نخستین درخواست برای استیضاح ترامپ است که توسط این کمیته مطرح شده است.

  "پت سیپولونه"، مشاور کاخ سفید در نامه‌ای به این کمیته نوشت که وزارت دادگستری توصیه کرده این دو دستیار سابق باید به دلیل مصونیت قانونی که دارند، احضارها را نادیده بگیرند. وکلای این دو مرد نیز اعلام کردند که این دو به دستورات ترامپ عمل می‌کنند. به این دو مرد توصیه شده که در این جلسه شرکت نکنند چون مصونیت قانونی دارند که مشاوران ارشد رئیس جمهوری را از شهادت دادن در امان می‌دارد.

  "کوری لواندوسکی"، مدیر سابق کمپین ترامپ که هرگز برای کاخ سفید کار نکرده نیز قرار است در این جلسه به عنوان شاهد حضور داشته باشد. در جلسه امروز این فرد آزاد است تا درباره کمپین ترامپ صحبت کند اما این کمیته قضایی بیشتر به دنبال بررسی گزارش مولر است و اینکه آیا ترامپ در روند فعالیت دادگستری اخلال ایجاد کرده یا خیر.

  مشاور کاخ سفید در نامه‌ای دیگر نوشت، این مدیر سابق کمپین ترامپ نباید گفت‌وگوهای خصوصی با ترامپ را افشا کند.

  "جرولد نادلر"، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از این سه مرد برای شهادت در جلسه کمیته مذکور که بخشی از تحقیقات این کمیته درباره گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه محسوب می‌شود، دعوت کرده است؛ مولر بازرس ویژه رسیدگی به پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده است.

  دموکرات‌ها ادعاها درباره مصونیت کامل را در دادخواستی علیه "دان مک‌گان"، مشاور سابق کاخ سفید به چالش کشیده‌اند؛ وی نیز اوایل سال جاری میلادی احضاریه‌ای را برای حضور در جلسه شهادت به دستور ترامپ رد کرده بود. دموکرات‌ها می‌گویند چنین ادعایی اصلا موجودیت قانونی ندارد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی