شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • کویت: بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد

  نماینده کویت در شورای امنیت سازمان ملل با اشاره به حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت که بحران یمن راه حل نظامی ندارد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نماینده کویت در شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه در سخنانی حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت که کویت از هر اقدامی که سعودی‌ها اتخاذ کنند حمایت خواهد کرد.

  وی که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل صحبت می‌کرد، افزود که بحران یمن هیچگونه راه‌حل نظامی نداشته و خواستار اجرای توافق سوئد هستیم.

  نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد نیز گفت که درباره کسانی که مسئول حمله به عربستان بودند تحقیق می‌کنیم و به محض آنکه به نتیجه رسیدیم انگلیس با هم‌پیمانان خود درباره گام‌هایی که باید با شرکای خود اتخاذ کند بحث خواهد کرد.

  نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در سخنانی مدعی شد که هیچ دلیلی وجود ندارد حملاتی که تاسیسات نفتی سعودی‌ها را هدف قرار داده از سرزمین‌های یمنی نبوده است.

  وی در ادامه سخنانش مدعی شد که اطلاعات حاکی از آن است که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی است.

  علیرغم تکذیب قاطع مقامات ایرانی، مقامات آمریکایی در ادامه فرافکنیهای خود علیه ایران و در راستای تضعیف توان نظامی و قدرت بومی انصارالله مدعی هستند که این حملات با تسلیحاتی که نیروهای یمن در اختیار دارند ناسازگار است و حملات از جایی به غیر از یمن انجام شده است. 

  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز یک شنبه در پاسخ به جوسازیهای مقامات آمریکایی علیه تهران نوشت: «مایک پامپئو بعد از ناکامی در (سیاست) "فشار حداکثری" (علیه ایران)، دارد به "فریبکاری حداکثری" روی می‌آورد. ایالات متحده و مشتریانش در یمن به خاطر این توهم که  برتری تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر نمی‌شود، گیر افتاده‌اند».

  ظریف افزود: «اتهام زدن به ایران باعث پایان فاجعه نخواهد شد [اما] قبول پیشنهاد آوریل 2015 ما برای پایان جنگ و آغاز گفت‌وگو ممکن است [منجر به پایان فاجعه شود]».

  در نتیجه حملات نیروهای انصارالله که در پاسخ به 5 سال تجاوز ائتلاف سعودی انجام شده است بخشی از صادرات نفتی عربستان سعودی دچار اختلال شده است. (جزئیات بیشتر)

  انتهای پیام/.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی