شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • قیمت‌ جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۵

  تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با یک درصد افزایش به ۱۵۰۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

  رویترز گزارش داد، در حالی که حملات به تاسیسات نفتی عربستان موجب کاهش اشتها برای ریسک پذیری شده و تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داده است، قیمت فلز زرد روز دوشنبه شاهد جهش یک درصدی بود. این در حالی است که سرمایه گذاران در انتظار نشست فدرال رزرو در هفته جاری هستند تا سرنخ هایی از سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به دست بیاورند.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با یک درصد افزایش به ۱۵۰۳ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه گذشته به دلیل امیدواری نسبت به پایان یافتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین ۱.۲ درصد کاهش یافته بود.

  قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۵۱۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

  جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا گفت، حملات به تاسیسات نفتی عربستان موجب افزایش تمایل به سرمایه گذاری در بهشت های امن سرمایه گذاری شده است.

  احساس خودداری از پذیرش ریسک در بازار موجب شده تا قیمت طلا افزایش یابد. در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و مالی طلا معمولا یک سرمایه گذاری جایگزین به شمار می رود.

  هالی افزود، با توجه به اینکه تنش ها در خاورمیانه افزایش یافته و احتمال اتخاذ سیاست های انبساطی از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان دور از ذهن نیست، رقم ۱۵۳۰ دلار هدف بعدی بازار طلاست.

  حوثی های یمن مسئولیت حمله روز شنبه به بزرگترین تاسیسات فرآوری نفت جهان در عربستان را بر عهده گرفته اند. اما یک مقام ارشد آمریکایی ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرده است. ایران هر گونه دست داشتن در این حملات را رد کرده است.

  سرمایه گذاران همچنین در انتظار نتیجه نشست های سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن در روز چهارشنبه هستند تا سیاست های پولی آینده آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

  این مطلب برایم مفید است
  0 نفر این پست را پسندیده اند


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی