شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اقتصاد کلان
 • کسری بودجه کم‌سابقه آمریکا

  کسری بودجه در آمریکا به بالاترین سطح خود در طول هفت سال اخیر رسید.

  به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، آمارهای وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که برای نخستین بار در طول هفت سال اخیر، کسری بودجه دولت آمریکا در ماه اوت از یک تریلیون دلار عبور کرده است. میزان مخارج دولت در این ماه ۲۱۴.۱ میلیارد دلار بیش‌تر از میزان درآمد آن بوده است.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در طول کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ وعده داده بود که آمریکا در صورت پیروزی وی، بدون افزایش بدهی‌ها به رشد قابل قبولی در سطح اقتصادی برسد اما اکنون علاوه بر کند شدن رشد اقتصادی نسبت به سال گذشته، کسری بودجه دولت نیز به سطوح کم سابقه ای رسیده است.

  آمریکا سال گذشته را با ثبت کسری بودجه ۷۷۹ میلیارد دلاری به پایان رسانده بود. میزان بدهی‌های آمریکا نیز از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ رو به افزایش بوده است تا جایی که اکنون از رقم ۲۲.۵ تریلیون دلار نیز عبور کرده است. این رقم از زمان آغاز دوران ریاست جمهوری ترامپ بیش از ۱۳ درصد افزایش نشان می دهد.

  با این حال با توجه به رشد اقتصادی خوب، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی در آمریکا در مقایسه با گذشته کاهش محسوسی داشته است و از ۹.۸ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۵ درصد در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

  دونالد ترامپ با اشاره به کاهش نرخ بهره در منطقه یورو، از مقامات فدرال رزرو خواسته است تا سیاست‌های بانک مرکزی اروپا را الگو قرار دهند و با کاهش نرخ بهره به سطح صفر یا منفی، به مدیریت بهتر بحران بدهی و تقویت رشد اقتصادی آمریکا کمک کنند.

  یک مقام آگاه در کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفته است که ترامپ برای کاهش بدهی‌های آمریکا منتظر بانک مرکزی نخواهد ماند و از هر ابزاری برای مدیریت بحران بدهی استفاده خواهد کرد. وی هم چنین از احتمال درخواست کمک دولت از کنگره برای کاهش بدهی خبر داد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی