شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • طرح اتهام‌های تکراری علیه ایران در نشست ۴کشور عربی

  وزرای امور خارجه عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین در دوازدهمین نشست خود در شهر قاهره، بار دیگر ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کردند و خواستار مقابله با نفوذ ایران در منطقه شدند.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کمیته وزارتی چهارجانبه کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین بار دیگر ایران را به مداخله در امور کشورهای عربی متهم کرد.

  کمیته مذکور دیروز (سه‌شنبه) در شهر قاهره، پایتخت مصر با مشارکت «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور کشورهای عربی خلیج فارس، «خالد بن احمد»، وزر امور خارجه بحرین، «ابراهیم العساف»، وزیر امور خارجه عربستان سعودی و «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر دوزادهمین نشست ضد ایرانی خود را برگزار کرد.

  این کمیته همانند دفعات پیشین بعد از پایان نشست خود طی بیانیه‌ای مشترک به طرح ادعاهای واهی خود علیه ایران دست زد و مدعی شد که یمنی‌ها با «تسلیحات ساخت ایران» به «مناطق مسکونی و مقدس» در عربستان سعودی حمله می‌کنند!

  در نشست دیروز کمیته چهارجانبه کشورهای عربی مذکور که «احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب نیز مشارکت داشت، از اقدامات ریاض و منامه برای مقابله با آنچه که «اقدامات خصمانه» ایران خوانده شده، حمایت و استقبال شده است.

  واکنش کمیته ضد ایرانی به سخنان سید حسن نصرالله

  کمیته مذکور همچنین در بیانیه امروز خود سخنان دیروز سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان را «خصمانه و تحریک آمیز و دخالت آشکار» در امور کشورهای عربستان، امارات و بحرین دانست و مدعی شد که این اظهارات به امنیت و ثبات در منطقه صدمه می‌زند!

  چهار کشور عربی مذکور در بیانیه مشترک خود، حزب‌الله لبنان را «منبع اصلی تنش» دانستند و بر ضرورت مقابله با آن و حامیان آن تأکید کردند.

  بر اساس ادعاهای این کشورها که به کشورهای تحریم کننده قطر نیز معروف هستند، جنبش حزب‌الله لبنان باید «هرچه سریعتر» از بیان اظهارات و اقداماتی که به زعم آن‌ها منجر به ایجاد موانع در تحقق صلح در منقه است، دست بکشد.

  کمیته ضد ایرانی چهار کشور عربی و توافق برجام

  کمیته وزارتی چهار کشور عربی در بیانیه مذکور خود همچنین ایران را نقض توافق هسته‌ای متهم کرد و از این کشور خواست به تعهدات ذیل برجامی خود و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد در این رابطه و برنامه موشکی خود پایبند باشد.

  این کمیته همچنین خواست اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص کشورهای عربی را دخالت در امور این کشورها دانست و آن را محکوم کرد.

  در حال تکمیل ...قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی