iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • مردم به ریسک بالای بازار ارز توجه و با احتیاط با این بازار برخورد کنند

  رییس کل بانک مرکزی:

  همواره تاکید کرده ام، مردم عزیز به ریسک بالای بازار ارز توجه و با احتیاط برخورد کنند.

  پول نیوز - رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی درباره تحولات اخیر بازار ارز و تحلیل‌هایی که در این باره ارائه می‌شود توضیحاتی ارائه کرد.

   

  به گزارش پول نیوز، در یادداشت آقای عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی خطاب به مردم ایران آمده است:

   

  مردم عزیز به ریسک بالای بازار ارز توجه کنند


  ۱- بار‌ها تاکید کرده ام نرخ ارز در کنار سایر متغییر‌های کلان اقتصادی از عوامل موثر بر عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی حاکم بر بازار پیروی می‌کند و بانک مرکزی در چارچوب این شرایط و قواعد اقتصادی بازار ارز را مدیریت می‌کند. اقداماتی نظیر سامان دهی گردش ریال، مدیریت تقاضا و تقویت طرف عرضه در یک سال گذشته برای این مقصود بوده است.


  ۲- عوامل و اخبار سیاسی و نا اطمینانی‌های ناشی از آن بعضاً موجب نوساناتی در نرخ ارز می‌شود که با عوامل بنیادی اقتصادی، ارتباط چندانی ندارد و لذا همواره تاکید کرده ام، مردم عزیز به ریسک بالای این بازار توجه و با احتیاط کامل با این بازار برخورد کنند.


  ۳- همانگونه که اطلاعات ترازنامه بانک مرکزی سال ۹۷ نشان داده است، باوجود تمام مشکلات، بانک مرکزی سیاست پولی خود را تا حد توان، برای کنترل انتشار شوک ارزی به متغییر‌های پولی بکار بست. این مهم نقش کلیدی در تحولات بازار ارزی بازی کرده است.


  ۴- اظهارات کارشناسان و برخی مسئولان محترم درباره بازار و روند نرخ و آینده بازار ارز، نظر و تحلیل شخصی انهاست و لزوماً دیدگاه‌ها و نظرات بانک مرکزی نیست.


  ۵- هدف اولیه بانک مرکزی، بهبود هر چه بیشتر متغیر‌های اقتصادی، ثبات بخشی و تشویق فعالیت‌های مولد و اطمینان بخش به فعالان اقتصادی و تامین پایدار و مطمئن نیاز‌های ارزی کشور است.