iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • افزایش قیمت طلای جهانی / نگرانی دامنه‌دار سرمایه‌گذاران از جنگ تعرفه‌ها

  قیمت طلا در معاملات امروز بازار‌های جهانی با ۴.۰۲ دلار افزایش به ۱۴۸۹.۸۰ دلار رسید.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت و رشته کاهشی ۴ روزه خود به علت خرید‌های فنی را پاره کرد.

  این درحالی است که انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نرخ بهره بانکی را کاهش دهد.

  هر اونس طلا در بازار‌ها با ۴.۰۲ دلار افزایش ۱۴۸۹.۸۰ دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها در روز سه شنبه، به کمترین میزان از ۱۳ آگوست یعنی ۱۴۸۳.۹۰ دلار در هر اونس کاهش یافته بود.

  یانگ یان، تحلیلگر بازار‌های سی ام سی گفت: «انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را بیشتر کاهش دهد و منفی کند. نشست این بانک می‌تواند به عنوان کاتالیزور بالقوه برای طلا در نظر گرفته شود و سرمایه‌گذاران اکنون به علت انتظار برای کاهش نرخ بهره در حال خرید هستند.»

  یان افزود با توجه به اینکه طلا چنین تصحیح قیمتی از بالاترین قیمت چند هفته اخیر داشته است، سرمایه‌گذاران در حال خرید با این قیمت‌های پایین هستند.

  طلا از بالاترین رقم ۶ سال گذشته برابر با ۱۵۵۷ دلار که در ۴ سپتامبر ثبت شد، تاکنون بیش از ۴ درصد یا بیش از ۶۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است.

  ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد بازار گفت: «هم برگزیت و هم جنگ تجاری آمریکا و چین نگرانی‌های ادامه‌دار هستند همچنانکه رکود گسترده رشد جهانی اقتصاد... این عوامل است که بانک‌های مرکزی را بر آن می‌دارد تا اقدامات ملایمی انجام دهند.»

  طلا از ۲ می‌که به ۱۲۶۵.۸۵ دلار در هر اونس، پایین‌ترین قیمت سال رسید تاکنون، حدود ۱۸ درصد یعنی بیش از ۲۰۰ دلار گران شده است.

  به لحاظ تجاری، یک مشاور ارشد کاخ سفید انتظار برای دور بعدی مذاکرات تجاری آمریکا و چین را پایین آورد و سرمایه‌گذاران، تجار و افکار عمومی را به صبر برای حل اختلافات تجاری دعوت کرد.