شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
  • سکه‌های طلای بدون پشتوانه بانک مرکزی را بشناسید

    یک کارشناس اقتصادی در پاسخ به این که چرا رمز ارز‌های شرکتی ممکن است برای اقتصاد یک کشور مشکل‌آفرین شوند؟ گفت: اغلب این رمز ارز‌ها چیزی شبیه سکه بهار آزادی بدون کنترل بانک مرکزی هستند.

    سعید خوشبخت، کارشناس اقتصادی و پولی درباره ریسک‌های رمز ارز‌ها برای اقتصاد کشور می‌گوید: «انتشار رمز ارز‌ها به معنی ایجاد یک خزانه‌داری جدید در هر کشور است که اختیار آن در دست چند شرکت قرار دارد. درواقع انگار بانک مرکزی جدیدی متعلق به چند شرکت خصوصی ایجادشده است بنابراین کاملاً طبیعی و منطقی است که نه‌تن‌ها در ایران بلکه بانک‌های مرکزی در هر کشوری مقابل چنین شرکایی موضع‌گیری می‌کنند چراکه مدیریت سیاست‌های پولی و مالی از مسئولیت‌های این نهاد‌ها است و مهم‌ترین ابزار برای این مدیریت هم کنترل نظام پرداخت کشور با تولید و انتشار پول، اسکناس و درواقع ارز مرجع آن کشور است».

    وی با اشاره به تلاش‌هایی که در ایران برای ایجاد رمز ارز‌های شرکتی انجام‌گرفته می‌گوید: «تا جایی که از اطلاعات منتشرشده می‌توان فهمید اغلب این رمز ارز‌ها چیزی شبیه سکه بهار آزادی بدون کنترل بانک مرکزی هستند. اگر قرار باشد چنین رویه‌ای در کشور به رسمیت شناخته شود، اتحادیه طلافروشان هم به پشتوانه ذخایر طلا و چندین هزار طلافروشی می‌تواند خواستار عرضه توکن مشابهی شود!»قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی