شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • ورود فرش دستباف ایران به بازارهای جدید/ تامین مواد اولیه فرش دستباف در دستور کار

  وزیر صنعت اعلام کرد؛

  وزیر صنعت، معدن و تجارت از ورود فرش دستباف ایران به بازارهای جدید از جمله شرق آسیا خبر داد و گفت: در حال حاضر این صنعت مشکل تامین مواد اولیه دارد که البته این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.

  به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف، با اشاره به تحریم‌های آمریکا و تاثیر آن بر صنعت فرش دستباف بیان کرد: تحریم به طور طبیعی بخشی از مشتریان فرش دستباف را که به صورت مستقیم این کالا را از ایران خریداری می‌کردند، کاهش داده اما به هر حال این هنر صنعت اصیل ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و هنر و ذوقی که در آن نهفته است، خریداران را همچنان جذب می‌کند.

  وی ادامه داد: برند فرش دستباف، مهمترین شاخصه این کالا در بازارهای جهانی است که همچنان مشتریان خاصی داشته که علی‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی، همچنان این کالا را از ایران خریداری می‌کنند.

  رحمانی از ورود فرش دستباف ایران به بازارهای جدید از جمله شرق آسیا خبر داد و تصریح کرد: امکان ورود فرش دستباف ایران به بازارهای صادراتی وجود دارد که از جمله آن ورود این کالا به شرق آسیا بوده است؛ البته باید برای حضور پررنگ‌تر، سلایق مشتریان به لحاظ ابعاد، رنگ و تنوع را در نظر گرفت.

  به گفته وزیر صنعت، سفارش‌دهندگان فرش دستباف به این نقطه رسیده‌اند که در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور یافته و تقاضای خود نسبت به این کالا را به ثبت برسانند، ما نیز باید متناسب با سلایق مشتریان، تولید را انجام دهیم تا صادرات ما بیش از این باشد.

  وی از حضور ۱۴ سفیر کشورهای مختلف در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرش دستباف خبر داد و گفت: حضور تعداد سفرا و خریداران خارجی که متقاضی فرش دستباف ایران هستند، نشانگر مقبولیت این هنرصنعت اصیل ایرانی در دنیا علی‌رغم همه محدودیت‌های بین‌المللی به وجود آمده است.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان فرش دستباف گفت: در حال حاضر مواد اولیه مشکل اصلی این بخش از تولید کشور است که بر این اساس قرار است در این دوره از نمایشگاه جمع‌بندی لازم در حوزه تأمین مواد اولیه و راهکارهای تسهیل آن انجام شود.

  رحمانی گفت: تأمین مواد اولیه در دستور کار قرار دارد و در برخی بخش‌ها الزاماً واردات نیز صورت گرفته است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی