شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • پایبندی اتحادیه اروپا به تعهداتش معیار روابط خوب است/ فرانسه در اجلاس جی۷ درباره ایران رایزنی کند

  ظریف:

  وزیر امور خارجه گفتگوی دوجانبه با رئیس‌جمهور فرانسه را خوب و سازنده خواند و گفت: البته بستگی دارد به این‌که چگونه اتحادیه اروپا بتواند به تعهداتی که در قالب برجام به ایران داده و همچنین تعهداتی که بعد از خروج آمریکا از برجام به ایران داده است پایبند باشد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از دیدار با مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در جمع خبرنگاران در مورد جزئیات این جلسه، گفت: در ادامه گفتگوهای تلفنی آقای روحانی و مکرون که در چند هفته گذشته صورت گرفت پیشنهادی را فرانسه ارائه کرده بود و پیشنهادهایی را نیز ما ارائه کردیم.

  وی افزود: همه این پیشنهادها در مورد نحوه اجرای برجام و گام‌های که نیاز است طرفین بردارند برای اینکه اجرای برجام به‌صورت کامل از طرف همه طرف‌ها اجرا شود بود و گفتگوها برای رسیدن به درک بهتر بود.

  وزیر امور خارجه، گفتگوی دوجانبه را خوب و سازنده خواند و اظهار کرد: البته بستگی دارد به این‌که چگونه اتحادیه اروپا بتواند به تعهداتی که در قالب برجام به ایران داده و همچنین تعهداتی که بعد از خروج آمریکا از برجام به ایران داده است پایبند باشد.

  ظریف گفت: البته اجلاس جی ۷ نیز برگزار خواهد شد و فرصتی است برای رئیس‌جمهور فرانسه که با سایر اعضای اروپایی ۱+۴ و سایر اعضای گروه ۷ صحبت کنند.

  وی مذاکرات اخیر خود با رئیس‌جمهور فرانسه را سازنده و خوب دانست و اظهار کرد: تماس‌های مکرون با روحانی ادامه خواهد داشت و دیدگاه‌های ما نیز کاملاً مشخص است.

  رئیس دستگاه دیپلماسی با تأکید بر اینکه ما برجام را غیرقابل مذاکره مجدد می‌دانیم گفت: برای اجرای برجام همان‌طور که همیشه در کمیسیون مشترک گفتگو می‌کردیم کماکان آمادگی داریم در سطوح مختلف گفتگو کنیم.

  وی با اشاره به بررسی آزادی کشتیرانی در جلسه با رئیس‌جمهور فرانسه گفت: جمهوری اسلامی در این زمینه کاملاً شفاف اعلام کرده است که آزادی کشتیرانی باید برای همه باشد و ایران به‌عنوان کشوری که سواحل طولانی در خلیج‌فارس و دریای عمان دارد و بخش شمالی تنگه هرمز را نیز در اختیار دارد و مطمئن‌ترین نیرو برای تأمین امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز است و همواره علاقه‌مند به تأمین آزادی کشتیرانی در این منطقه بوده است البته ضرورت دارد که آزادی برای کشتی‌های ایرانی نیز که حامل کالا و نفت است نیز وجود داشته باشد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی