شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • تأکید رؤسای سه‌گانه عراق بر تحقیق پیرامون انفجارهای مشکوک در این کشور

  رؤسای جمهور و پارلمان و نخست‌وزیر عراق خواستار اجرای تحقیقات در مورد انفجار در انبارهای مهمات نیروهای عراقی شدند.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هادی عبدالمهدی»، نخست‌وزیر، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان و «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق طی نشستی که امروز (پنجشنبه) داشتند، اوضاع امنیتی و انفجارهای رخ داده در انبار مهمات نیروهای نظامی این کشور را بررسی کردند.

  به نوشته وبگاه خبری «فرات‌نیوز»، رؤسای سه‌گانه مذکور در این نشست بر ضرورت اجرای تحقیقات و بررسی همه داده‌ها و اطلاعات به‌دست آمده در خصوص انفجارهای رخ داده در انبارهای مهمات نیروهای عراقی تأکید کردند.

  آن‌ها همچنین بر ادامه پایبندی عراق به «سند سیاسی ملی واحد» این کشور در مورد تحولات امنیتی جدید منطقه‌ای تأکید کردند. در این سند بر اصل دور کردن عراق از تبدیل شدن این کشور به محل و جای‌پایی برای حمله به کشورهای همجوار دیگر و منطقه تأکید شده است.

  بر اساس بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری عراق، عبدالمهدی، صالح و حلبوسی طی این نشست که در کاخ «السلام» بغداد برگزار شد، خواهان پایبندی دولت عراق و همه نهادهای اجرایی و قانون‌گذاری آن به موضع این کشور در مخالفت با «جنگ‌ نیابتی» شدند.

  نشست رؤسای مذکور عراق همچنین از نقش همه نیروهای مسلح این کشور از ارتش، الحشد الشعبی و پلیس گرفته تا نیروهای پیشمرگ در مقابله با تروریسم تقدیر کردند.

  سه‌شنبه این هفته یکی از انبارهای مهمات نیروهای الحشد الشعبی عراق در نزدیکی پایگاه هوایی «بلد» واقع در استان صلاح الدین آتش گرفت و بعد از آن انفجارهای ممتدی در آن رخ داد. برخی رسانه‌های عراق، این انفجارها را به حملات هوایی ناشناس ربط دادند. با این حال وزیر دفاع عراق از هرگونه‌ پیش‌داوری خودداری کرد و خواهان اجرای تحقیقات بیشتر و عمیق در این حادثه شد.

  در واکنش به این انفجارها، «ابو مهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد العشبی، آمریکا ار مسئول واقعی انفجارها در انبار مهمات این سازمان دانست و تهدید کرد که در صورت تکرار این اتفاقات، آمریکا پاسخ مقتضی دریافت خواهد کرد(+).

  انفجارهای پایگاه هوایی بلد عراق که گفته‌ می‌شود بزرگترین پایگاه نظامی این کشور است، سومین مورد از این انفجارها طی بیش از یک ماه اخیر است.

  انتهای پیام/

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی