شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ابوبکر البغدادی اداره امور داعش را به یکی از معاونان خودش سپرد

  سرکرده داعش اداره امور روزمره این گروه تروریستی را به یکی از معاونانش که از افسران سابق ارتش صدام، دیکتاتور سابق عراق بوده سپرده است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک نشریه انگلیسی روز پنجشنبه در گزارشی مدعی شده «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش اداره امور روزانه این گروه را به یکی از معاونان خودش سپرده است.

  نشریه انگلیسی تایمز نوشته اقدام البغدادی گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه او زخمی شده و به بیماری مبتلا شده است را تقویت می‌کند. 

  طبق این گزارش، سرکرده داعش، «عبدالله قرداش»، از افسران سابق ارتش دوران صدام که بعد از دستگیری دیکتاتور سابق عراق به صف گروه‌های تروریستی پیوست را مأمور اداره امور روزمره داعش کرده است.

  بغدادی ۴۸ ساله و قرداش که سنش مشخص نیست هر دو سال ۲۰۰۳ به دلیل ارتباطاتی که با گروه تروریستی القاعده داشتند توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شده و در بازداشتگاهی در بصره زندانی شدند. گمان می‌رود همکاری قرداش با البغدادی از همین زمان شروع شده باشد.

  نشریه تایمز به گمانه‌زنی‌ها درباره فلج شدن البغدادی بر اثر یکی از حملات ائتلاف ادعایی آمریکا در سال ۲۰۱۷ اشاره کرده و نوشته گمان می‌رود او علاوه بر این به بیماری دیابت و فشار خون بالا نیز مبتلا باشد. 

  البغدادی بعد از ماه‌ها اختفا، چند ماه پیش فیلمی از خودش منتشر کرد. دستگاه‌های اطلاعاتی معتقدند او در استان الانبار مخفی شده است. 

   

  در حال تکمیلقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی