شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ترکیه: مقامات آمریکا با "تروریست‌ها" در سوریه دیدار داشته‌اند

  ضمن اعلام تمدید مهلت سوری‌ها برای ترک استانبول

  وزیر کشور ترکیه مسؤولان آمریکایی را به دیدار با اعضای سازمان "حزب کمونیستی مارکسیست لنینست" در داخل سوریه حدود دو هفته پیش که آنکارا آن را سازمان تروریستی قلمداد می‌کند، متهم کرد.

  به گزارش ایسنا، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در جریان مصاحبه با شبکه خبری "خبر ترک" خاطرنشان کرد: با توجه به جزئیات دیداری که حدود ۱۴ روز پیش در سوریه انجام شد مسؤولان آمریکایی با اعضای سازمان حزب کمونیستی مارکسیست لنینست در داخل سوریه دیدار کردند.

  سویلو همچنین تصریح کرد: ترکیه مسؤولان آمریکایی که در این دیدار حضور داشتند را می‌شناسد و نام شرکت‌کنندگان در این نشست از طرف سازمان مذکور مشخص شده است.

  وزیر کشور ترکیه گفت که کشورش می‌داند چه کسی پشت سازمان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) ایستاده است و آنکارا همچنین به خوبی می‌داند که دلیل حضور واشنگتن در شمال شرق سوریه چیست و چرا کشورهای جهان عجله می‌کنند که جای پای خود را در آن منطقه باز کنند.

  از سوی دیگر، تعداد شهروندان سوری در استانبول به صورت چشمگیری افزایش یافته است و تعداد آنها به بیش از نیم میلیون تن رسیده و استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه است که جمعیت آن حدود ۱۵ میلیون تن است.

  شهردار استانبول در ماه گذشته میلادی اعلام کرد، شهروندان سوری‌ای که در استان‌های دیگر نامشان ثبت شده است باید تا بیستم اوت به این استان‌ها بازگردند.

  وزیر کشور ترکیه پیشتر در گفت‌وگو با "خبر ترک" گفت که این مهلت تا سی‌ام اکتبر تمدید شده است و به کسانی که استانبول را ترک کرده‌اند اجازه اسکان مجدد داده خواهد شد تا در هر اقلیمی به استثنای جنوب آنتالیا ثبت‌نام کنند زیرا که این اقلیم پذیرای مهاجران بیشتر سوری نیست.

  ترکیه میزبان ۳.۶ میلیون شهروند سوری است و تعداد بیشتر این شهروندان سوری کسانی هستند که به خاطر تداوم جنگ هشت ساله در کشورشان آواره شده‌اند.

  سویلو همچنین عنوان داشت: ۳۴۷ هزار سوری تاکنون به کشورشان بازگشته‌اند و ترکیه مکان‌هایی را در خارج از مرزهایش برای میزبانی موج مهاجرت احتمالی از استان ادلب سوریه تعیین کرده است.

  انتهای پیامقیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی