شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • تقدیر قرائتی از نخبه جوانی که روی پل لندن نماز خواند

  مهر : حجت الاسلام قرائتی از سید محمد مهدی حاتمی که پس از دریافت مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۱۹ لندن بر پل شهر لندن به اقامه نماز پرداخت تقدیر کرد.

  حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور از سید محمدمهدی حاتمی، جوان نخبه ریاضی، به بهانه خلق صحنه زیبای نماز بر پل شهر لندن پس از کسب موفقیت در المپیاد جهانی، با اهدای لوح تقدیر و انگشتری متبرک مقام معظم رهبری از وی تقدیر کرد.

  حجت الاسلام قرائتی در دیدار با این جوان نخبه، با اشاره به اهمیت الگو بودن جوانان، گفت: ما سه نوع جوان داریم. گروه اول، گروهی هستند که در جامعه هضم می شوند. گروه دوم، گروهی هستند که هضم نمی شوند و خوب هستند. اما گروه سوم علاوه بر خوبی، خط شکن شده و امام دیگران هم می شوند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: دلیل تقدیر از این جوان اینست که ایشان خط شکن شدند و برای همه جوانان دنیا الگو شدند و ثابت کردند که علاوه بر پیشرفت در مسایل علمی و نخبگی میتوان با ارتباط با خدا نیز بود و با اینکارش نمونه ای از جوان نخبه مومن ایرانی را به دنیا نشان دهد. 

  قرائتی در متن تقدیرنامه ای که اهدا شد، آورده بود: از اقدام ارزشمند شما و خلق صحنه زیبای نماز بر پل شهر لندن پس از کسب موفقیت در المپیاد ریاضی که جلوه ای افتخار آفرین از یک جوان مومن ایرانی را به جهانیان معرفی نمود، از باب «مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ لَم یَشکُرِ الخالقَ» صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.

  دراین دیدار از این نخبه جوان سوال شد که؛ آیا از اقامه نماز در آن موقعیت خجالت نکشیدید؟ وی پاسخ داد که از خدا به خاطر نماز نخواندن و یا تاخیر آن بیشتر خجالت می کشم تا گناه و تمسخر دیگران.

  وی افزود: غربی ها همه سبک زندگی خود را ترویج و ترغیب می کنند. چرا ما نباید این سبک زندگی معنوی و روحانی خود را ترویج کنیم و به دیگران نشان دهیم!

  در پایان قرائتی از پدر سید محمدمهدی حاتمی، که در جلسه حضور داشت به خاطر تربیت چنین فرزندی تشکر کرد و سپس انگشتر متبرک رهبری را به دست ایشان نمود و با این هدیه معنوی ایشان را دعا و تقدیر کرد.

   

  این مطلب برایم مفید است


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی