شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • هنیه: ایران حامی همیشگی مقاومت/ دست از مقاومت نمی‌کشیم

  رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که جمهوری اسلامی همواره در صف اول حمایت از مقاومت فلسطین است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه در سخنانی در جریان بازدید از منازل شهروندان فلسطینی در نوار غزه تصریح کرد که ملت و مقاومت فلسطین در نوار غزه هرگز در برابر تهدیدات و خطرات تسلیم نخواهند شد.

  وی گفت: ما در مرحله کنونی چهار مأموریت اصلی داریم: نخست افزایش قدرت و تقویت استراتژی مقاومت به‌ویژه در غزه که بارها با دشمن وارد جنگ شده و پیروز بیرون آمده و مقاومت در این جنگ‌ها دلاوری‌های زیادی از خود نشان داده است.

  هنیه افزود که مقاومت محصور در زمان و مکان خاصی نیست و از نوار غزه به کرانه باختری و از آنجا به اراضی اشغالی 1948 و حتی خارج از فلسطین نیز امتداد می‌یابد. وی گفت که دومین مأموریت ما مقابله با طرح‌ها و توطئه‌های دشمن در قدس است.

  وی تأکید کرد که ما تحت هیچ شرایطی از مقاومت دست نمی‌کشیم و ما با مقاومت و سلاحمان شناخته می‌شویم و هرگز حاضر نیستیم آن را کنار بگذاریم.

  از سوی دیگر، رئیس دفتر سیاسی حماس خواستار تلاش برای تشکیل ارتش قدس جهت مقابله با دشمن صهیونیستی و بیرون راندن آن از اراضی فلسطینی شد.

  اسماعیل هنیه تصریح کرد که پیامی از سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر ادامه حمایت از مقاومت فلسطین تا بیرون راندن اشغالگران دریافت کرده است.

  هنیه ضمن ابراز خرسندی از روابط جنبش متبوعش با ایران، تأکید کرد که تهران از ملت و مقاومت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی حمایت همه‌جانبه می‌کند.

  وی همچنین بر ضرورت حمایت از حق بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود تأکید و عنوان کرد که تظاهرات بزرگ بازگشت یک سال و نیم پیش آغاز شد تا از این حق دفاع کند، زیرا دولت آمریکا معامله قرن را با هدف نابودی آن ارائه می‌کند.

  هنیه از آمادگی حماس برای تحقق آشتی و وحدت ملی بر پایه اصول ملی و مقاومت و عدم چشم‌پوشی از ذره‌ای از خاک فلسطین خبر داد.

  وی تأکید کرد که سه رکن اساسی آشتی ملی عبارت است از تدوین یک برنامه سیاسی و ملی مورد توافق، بازسازی ساختار سازمان آزادی‌بخش و برگزاری انتخابات مجلس قانون‌گذاری، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی از طریق دولت وحدت ملی که زمینه‌ساز برگزاری این انتخابات خواهد بود.

  هنیه ضمن تأکید بر حرص و پافشاری جنبش متبوعش برای تحقق آشتی ملی و کنار گذاشتن دودستگی و اختلافات داخلی، بار دیگر از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت کرد به غزه یا قاهره سفر کند تا پرونده آشتی ملی پیش برده شود و نشست کادر رهبری موقت ساف نیز برگزار شود.

  رهبر حماس در پیامی به اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نیز گفت روزی آزادی آنان نزدیک است و مقاومت هرگز آنان را از یاد نمی‌برد و پشتشان را خالی نمی‌کند.

  اسماعیل هنیه افزود که به اسرای فلسطینی اعلام می‌کنیم که مقاومت و در رأس آن گردان‌های شهید عزالدین قسام که با اسارت نظامیان اسرائیلی و مقاومت و سلاح اسرای فلسطینی را آزاد کرد، به‌زودی آن‌ها را نیز از بند اسارت نجات خواهد داد.

  هنیه همچنین از تمایل جنبش متبوعش برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی و عربی خبر داد و به رنج و محنت‌های آوارگان فلسطینی در لبنان به‌ویژه کارگران فلسطینی که با تصمیمات جائرانه وزیر کار این کشور مواجه هستند، اشاره کرد.

  وی ضمن مخالفت قاطع با تصمیمات وزیر کار لبنان، بر حمایت از خواسته‌ها و تظاهرات‌های آوارگان فلسطینی در این کشور تأکید کرد.

  او بار دیگر مخالفت قاطع خود با هرگونه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را اعلام و تأکید کرد که با هر اقدام و تحرکی در منطقه در این راستا مقابله می‌کنیم و رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین فلسطین آینده‌ای ندارد.

  هنیه تأکید کرد که حماس در راستای تقویت موضع واحد و یکپارچه فلسطینیان در مخالفت با معامله قرن حرکت می‌کند.

  رهبر حماس خاطرنشان کرد که اصول ثابت فلسطین غیرقابل‌تصرف یا چشم‌پوشی است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی