شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • تاکید پادشاه بحرین بر عمیق بودن روابط با آمریکا

  پادشاه بحرین در دیدار با رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بر عمق روابط این کشور با آمریکا تاکید کرد.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین در کاخ سلطنتی الصافریه میزبان ژنرال کنت مک‌کنزی، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بود.

  پادشاه بحرین در این دیدار بر عمق روابط استراتژیک میان دو کشور و همکاری‌های جدی و بلند مدت دو کشور که بر اصل اعتماد، احترام و هماهنگی مشترک مبتنی هستند، تاکید کرده و از پیشرفت مستمر همکاری‌های دوجانبه منامه-واشنگتن به ویژه در زمینه‌های نظامی و دفاعی جهت تحقق تمامی اهداف و خواسته‌های مشترک تقدیر کرد.

  آل خلیفه با اشاره به تلاش‌های ژنرال مک‌کنزی برای توسعه همکاری‌های نظامی و دفاعی دو کشور، از نقش سازنده‌ای که دولت آمریکا از طریق همکاری‌ها با کشورهای هم‌پیمان و دوست در زمینه حفظ امنیت و ثبات منطقه و تقویت امنیت و صلح جهانی ایفا می‌کند، تقدیر کرد.

  وی در ادامه تاکید کرد: بحرین از این موضعگیری آمریکا که به امنیت و ثبات منطقه و دفع خطرات موجود علیه آن منتهی می‌شود، تقدیر می‌کند.

  آل خلیفه افزود: بحرین نیز نقش خود را برای تامین امنیت گذرگاه‌های بین‌المللی تجارت، انرژی و آزادی دریانوردی در منطقه ایفا می‌کند.

  همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه اتفاقاتی که منطقه شاهد آنها بوده، تبادل نظر شد.

  رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا نیز در این دیدار از پادشاه بحرین تقدیر کرده و تلاش‌های او در تقویت روابط دوستانه و تاریخی و تقویت همکاری‌های نظامی را ستود.

  ژنرال مک‌کنزی در ادامه از نقش محوری بحرین و مشارکت آن در توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی تقدیر کرد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی