شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
فناوری
 • واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

  واقعیت مجازی روزبه‌روز امکانات بیشتری را در اختیار کاربران دنیای فناوری قرار می‌دهد و تمرین اخراج کارمندان، جدیدترین دستاورد آن در حوزه‌ی کسب‌وکار است.

  تصور کنید که به‌عنوان یک مدیر میانی در سازمانی فعالیت می‌کنید و اخراج یک کارمند بر عهده‌ی شما قرار گرفته است. قطعا اعلام خبر اخراج حتی در دفعات متعدد هم آسان نخواهد بود. اگر بتوانید پیش از اعلام خبر اصلی، تمرینی برای درک بهتر شرایط کارمند مذکور داشته باشید، شرایط کمی بهتر می‌شود. اگر کارمند مذکور یک شخصیت واقعیت مجازی باشد، از اخراج او آن‌چنان ناراحت نمی‌شوید. ازطرفی اخراج مذکور بدون ایجاد حس ناراحتی، تمرینی کاربردی برای اخراج کارمند واقعی خواهد بود؛ کارمندی که از جنس پیکسل و بیت نیست.

  مقاله‌های مرتبط:

  • هفت کاربرد واقعیت مجازی که کمتر شناخته شده‌اند
  • واقعیت مجازی و کاربردهای آن در بازاریابی برند

  شرکت Talespin شخصیتی واقعیت مجازی به‌نام Barry طراحی کرده است. شرکت مذکور در حوزه‌ی ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند که شرکت‌های متعددی از فهرست معروف Fortune 500 مشتری آن‌ها هستند. بری یکی از جدیدترین برنامه‌های شرکت تیل‌اسپین محسوب می‌شود که با هدف معرفی فناوری انسان مجازی (Virtual Human Technology) شرکت، طراحی شد.

  کایل جکسون، بنیان‌گذار و مدیرعامل تیل‌اسپین درباره‌ی پروژه‌ی جدید می‌گوید:

  ایده‌ی اصلی نرم‌‌افزار جدید ما، ایجاد فضایی امن برای کارمندان است تا موقعیت‌های چالشی بین فردی را تمرین کنند. ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا کاراکترهایی با احساسات نزدیک به واقعیت طراحی شوند و چالش‌هایی با شبیه‌سازی بالا رخ دهد.

  تیل‌اسپین در کالیفرنیای شمالی و هلند فعالیت دارد. آن‌ها با استفاده از انواع فناوری‌ها همچون تشخیص صدا، هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی، بازی، بازخوردهای پویا و ترکیب آن‌ها با مواردی همچون سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS)، بری را طراحی کردند. او توانایی تعامل کامل با کارمند مجهز به عینک واقعیت افزوده را دارد. به‌علاوه، بری احساسات و زمینه‌ی بحث را نیز به‌خوبی درک می‌کند.

  بری تامسون دقیق و نزدیک به واقعیت طراحی شده است. موهای خاکستری، سن نسبتاً زیاد و پف زیر چشم‌ها، نشان‌دهنده‌ی سابقه‌ی کار (مجازی) بالای او در شرکت هستند. واکنش‌های او نسبت به موضوع اخراج بسته به فعالیت‌های کارمند اصلی تغییر می‌کند. بری برخی اوقات فریاد می‌زند و عصبانی می‌شود. برخی اوقات حتی شاهد گریه کردن او خواهید بود. درنهایت اگر بتوانید فرایند اخراج را به خوبی مدیریت کنید، او با آرامش موضوع را می‌پذیرد.

  جسکون در ادامه‌ی صحبت‌هایش پیرامون بری می‌گوید:

  کاربرانی که واکنش‌های احساسی‌تر و عصبی‌تری از بری دریافت می‌کنند،‌ شرایط اخراج یک کارمند عصبی را درک خواهند کرد. درنتیجه در تمرین‌های بعدی و شرایط واقعی، عملکرد خود را بهبود می‌دهند.

  امروزه از واقعیت مجازی برای آموزش موضوعات متنوع با تجربه‌ی واقعی استفاده می‌شود

  محصولات دیگر تیل‌اسپین در حوزه‌ی انسان‌های مجازی به کارآموزها امکان می‌دهد تا موقعیت‌های چالشی بین فردی بیشتری را تمرین کنند. موقعیت‌هایی همچون ارائه‌ی بازخوردهای مدیریتی، مذاکره و فروش، با شخصیت‌های مجازی تمرین می‌شوند. به‌عنوان مثال در یک سناریوی فروش، مدیرعامل شرکت مخاطب که برای فروش به او مراجعه کرده‌اید، بازخوردهای مناسبی ندارد. او دست‌به‌سینه می‌ایستد، در زمان صحبت ارتباط چشمی نداشته و زمان کافی نیز برای جلسه ندارد. به‌هرحال شما به‌عنوان کارآموز باید از همه‌ی موارد تمرین‌شده برای غلبه بر عدم علاقه‌ی مخاطب مجازی استفاده کنید.

  واقعیت مجازی، امروز کاربردهای متنوعی از تمرین زایمان، کار با ماشین‌آلات و حتی جوشکاری دارد. حتی برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که یادگیری مقابله با آزارهای جنسی هم به کمک واقعیت افزوده انجام شود؛ رویکردی که به‌خاطر تعاملی بودن قطعا بهتر از آموزش‌های متنی یا اسلاید خواهد بود. Training Industry درباره‌ی کاربردهای آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

  خصوصیات عمیق کاربری و تجربه‌های باکیفیتی که با واقعیت مجازی ترکیب می‌شود، قطعا کیفیت و سرعت یادگیری‌های پایه‌ای را افزایش می‌دهد. یکی از نقاط قوت واقعیت مجازی در هدف‌گیری سیستم مهارت‌های رفتاری و شناختی به‌صورت هم‌زمان، خلاصه می‌شود.

  تیل‌اسپین تنها شرکتی نیست که محتوای آموزشی واقعیت مجازی را برای کارمندان تولید می‌کند. امروز هزاران کارمند والمارت از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Go برای شرکت در برنامه‌ای تمرینی استفاده می‌کنند که توسط شرکت Strivr طراحی شده است. این شرکت مشتریان بزرگ دیگری هم دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ورایزون، فیدلیتی و یونایتد رنتالز اشاره کرد. اندی ترینر، مدیر ارشد برنامه‌های آموزشی والمارت در آمریکا درباره‌ی برنامه‌ی آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

  وقتی المان یا جسمی را از طریق واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، ذهن شما آن را شبیه به تجربه‌ی واقعی تحلیل می‌کند.

  جکسون هم دیدگاه و نظر جالبی پیرامون آموزش با واقعیت مجازی دارد. او می‌گوید استفاده از انسان‌های مجازی برای آموزش ما را به «انسان‌های واقعی» بهتری تبدیل می‌کند. قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی