جهان
 • رئیس پارلمان انگلیس: نمی‌گذارم جانسون پارلمان را دور بزند

  رئیس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد نمی‌گذارد بوریس جانسون با تعطیل کردن پارلمان برگزیت را بدون توافق با اتحادیه اروپا اجرا کند.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس مجلس عوام انگلیس اعلام کرد، مقابل دور زدن پارلمان توسط «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور به قصد انجام برگزیت بی توافق، خواهد ایستاد.

  به نوشته خبرگزاری «گاردین»، «جان برکاو» رئیس مجلس عوام انگلیس روز چهارشنبه هشدار داد:‌ «نمی‌توانیم در شرایطی قرار بگیریم که پارلمان تعطیل شود. ما جامعه‌ای دموکراتیک هستیم». وی همچنین بیان داشت: «با هر نفسی در بدن دارم جلوی این اتفاق را می‌گیرم».

  وی افزود: «تا زمانی من مراقب هستم جلوی این اتفاق را بگیرم، کسی قسر درنخواهد رفت.کسی نباید بترسد آنچه که به آن معتقد است بیان کند».

  او در پاسخ به این سوال که آیا پارلمان می‌تواند جلوی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق با بروکسل را بگیرد گفت: «بله».

  جانسون بارها اعلام کرده است کشورش را در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با توافق یا بدون توافق با بروکسل، از اتحادیه اروپا خارج می‌کند.

  علاوه بر رئیس مجلس عوام، «فیلیپ هاموند» وزیر خزانه داری دولت پیشین انگلیس نیز دیروز (سه‌شنبه) اجرای برگزیت بدون حصول توافق با اتحادیه اروپا را مصداق «خیانت» دانست.

  هفته گذشته نیز «نیل باسو» فرمانده پلیس ضد تروریسم انگلیس هشدار داد در صورت وقوع برگزیت بدون توافق، امنیت این کشور به خطر می‌افتد و هیچ برنامه‌ریزی و آماده‌سازی نمی‌تواند این خطر را برطرف کند.

  انتهای پیام/مقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی