iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • 97 درصد داروی کشور تولید داخل است

  97 درصد داروی کشور تولید داخل است

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد مخبر در افتتاح پویش مشق احسان که در هفتمین نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی برگزار شد، اظهار داشت: بنیاد احسان که یکی از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است، دو سال است که این اقدام را ساماندهی کرده است و امسال نیز پویش مشق احسان برای توزیع لوازم‌التحریر در مناطق محروم کشور اجرایی شده است. 

  وی ضمن تبریک عید غدیر خم بیان داشت: اگر عید غدیر را جدی می‌گرفتیم، عاشورا اتفاق نمی‌افتاد و شاید اگر غدیر را جدی می‌گرفتیم، امروز عدالت در دنیا وجود داشت و خیلی از جنابت‌ها اتفاق نمی‌افتاد. 

  وی بیان داشت: برخی از دستورات مقام معظم رهبری چندوجهی است و اصرار مقام معظم رهبری به تولید چه به عنوان تولید کالای ملی و چه رونق تولید و مسائلی که در موارد اقتصادی مطرح می‌شود، خیلی از موارد را پوشش می‌دهد و اثرات فرهنگی تولید داخل فوق‌العاده زیاد است. 

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیان داشت: این صنعت فرهنگی نوشت‌افزار جزو صنایع مغفول جامعه است و باید به آن توجه بیشتری شود و با به کارگیری نیروهای خلاق، امیدواریم بتوانیم بعضی از مسائل را در این حوزه حل کنیم. 

  مخبر گفت: اگر فرزندی برخلاف خانواده مذهبی خود پیش رفته و تفکر می‌کند، به دلیل آن دفتر و قلمی است که در سال اول مدرسه به آن داده‌اند و یا تربیتی که در مهدکودک‌ها اتفاق افتاده است. 

  وی با تأکید بر اینکه بعضی از اتفاقات در مهدکودک‌ها خانواده‌ها را تغییر می‌دهد، گفت: کودکی که در مهدکودک حضور دارد، به دلیل تربیتی که اتفاق می‌افتد، از اینکه مادرش چادری است شرم می‌کند و مادر نیز به همین دلیل چادر را از سرش برمی‌دارد. 

  وی از بنیاد احسان خواست در بخش نوشت‌افزار، آنچه که در داخل تولید نمی‌شود، با حمایت از تولیدکنندگان، نسبت به تولید داخلی این محصولات نیز اقدام شود و لازم است که یک صندوق برای پشتیبانی از صنعت فرهنگی ایجاد شود و تمامی کالاهایی که ارائه می‌دهیم، تولید داخل باشد که در سیل اخیر نیز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، لوازم خانگی و لوازم تحریری که ارائه داد، کاملاً تولید داخل بود. 

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به تولید داخلی ویلچر نیز کمک کرده است، گفت: در حال حاضر 97 درصد داروی کشور تولید داخلی است و مواد اولیه آن که حدود 700 میلیون دلار است از خارج تأمین می‌شود که ما با جلساتی که با داروسازان برگزار کردیم، قرار شد این 700 میلیون دلار نیز در داخل کشور تولید شود. 

  مخبر بیان داشت: در بخش کشاورزی، پروتئین و  حتی کره کشور نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم و این اقدامات نیز تنها با کمک و همیاری مردم نتیجه‌بخش خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه محور اصلی نظام عدالت است و تمامی فعالیت‌های ما در جهت تقویت این موضوع است، گفت: به همین دلیل است که ما وارد مسائل اجتماعی و اقتصادی در کشور شده‌ایم. 

  وی بیان داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعداد 1400 مدرسه در سراسر کشور ساخته است که تا 2 هزار مدرسه نیز افزایش خواهد یافت. 

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: در حوزه تجهیزات مدرسه، سال گذشته 150 هزار بسته لوازم‌التحریر را ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) توزیع کرد و به همین میزان نیز مردم و دستگاه‌های مختلف تأمین و توزیع کردند، امسال نیز 500 هزار بسته لوازم‌التحریر در سراسر کشور توزیع می‌شود که 250 هزار بسته را ستاد تقبل کرده است. امیدواریم بتوانیم تا سال آینده این 70 درصد محصولات نوشت‌افزاری که در داخل کشور تولید نمی‌شود را تولید کنیم. 

  انتهای پیام/