iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • بروز مشکلات «مرموز» برای هواپیمای وزیر خارجه آلمان

  منابع خبری سه‌شنبه گزارش داده‌اند بروز دو نقص فنی برای هواپیمای اختصاصی وزیر خارجه آلمان در چند ساعت موجب شده سفر او به نیویورک با تأخیر انجام شود.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری مدعی شده‌اند هواپیمای اختصاصی «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان قبل از سفر به نیویورک در کمتر از ۲۴ ساعت دو بار با مشکلات فنی مواجه شده است.

  خبرگزاری اسپوتنیک روز سه‌شنبه گزارش داده وضعیت ناوگان هوایی آلمان در ماه‌های گذشته به دلیل بروز چند حادثه برای هواپیماهای مقام‌های دولتی به سوژه خبری تبدیل شده است. اواخر سال گذشته، هواپیمای ایرباس «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان  به دلیل نقص فنی پس از برخاستن از فرودگاه برلین در شهر کلن فرود آمد. برلین در آن زمان اعلام کرد درباره عمدی بودن نقص هواپیمای حامل مرکل تحقیق می‌کند.

  اسپوتنیک نوشته به تازگی هم سفر هایکو ماس به نیویورک برای شرکت در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل بروز دو نقص فنی در هواپیما ظرف تنها چند ساعت با تأخیر انجام شده است. قبل از پرواز، مشاهده نقص در دریچه تخلیه یکی از بال‌های ایرباس ۳۲۱ باعث شد هواپیمای دیگری برای سفر هایکو ماس به نیویورک در نظر گرفته شود که این موضوع پرواز وی را برای ۳۰ دقیقه به تأخیر انداخت.

   چند ساعت بعد، هنگام توقف هواپیما در «ریکیاویک»، پایتخت ایسلند برای سوخت‌گیری، مشاهده نقص دیگری در پنل سوخت هواپیما پرواز ماس را یکبار دیگر به تأخیر انداخت تا او دو ساعت دیرتر از زمان مقرر وارد فرودگاه جان اف کندی شود.  

  چند هفته پیش یک رسانه آلمانی با استناد به منابع ناشناس بروز مشکلات متعدد در هواپیماهای مقام‌های دولت آلمان را «مرموز» توصیف کرده و ادعا کرده بود این نقائص ممکن است ناشی از اقدامات خرابکارانه یا حملات سایبری باشند. 

  انتهای پیام/