iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • نخست‌وزیر پاکستان: طالبان در انتخابات افغانستان شرکت کند

  نخست‌وزیر پاکستان در سفر خود به آمریکا بعد از دیدار با ترامپ گفت: طالبان باید در انتخابات آتی افغانستان شرکت کنند و او آماده است با رهبران این گروه دیدار کند.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از اکسپرس‌تریبیون، نخست‌وزیر پاکستان در سفر خود به آمریکا بعد از دیدار با ترامپ، گفت: طالبان باید در انتخابات آتی افغانستان شرکت کنند و او آماده است با رهبران این گروه دیدار کند.

  عامرخان در این باره افزود: دولت و ارتش پاکستان  قصد دخالت در امور افغانستان را ندارند و فقط به بازگشت صلح به افغانستان کمک خواهند کرد.

  به گزارش آنا، ترامپ امروز در پیام توئیتری خود نوشت، در صورت اراده آمریکا قادر است افغانستان را ظرف مدت یک هفته از روی نقشه پاک کند، این ادعای ترامپ با واکنش کابل روبرو شد و دولت افغانستان با احضار کاردار آمریکا خواستار توضیح در این خصوص شد.

  از سوی دیگر در ادعایی عجیب ترامپ در پیامی دیگر نوشت که نخست وزیر هند از وی خواسته است در مناقشه کشمیر بین هند و پاکستان میانجیگری کند که این ادعا نیز با واکنش تند دهلی‌نو روبرو شد و مقامات هندی نیز با رد این ادعا خواستار توضیح دولت آمریکا شدند.

  کارشناسان بر این باورند موضع‌گیری و ادعای ترامپ علیه افغانستان و هند که دشمنان سنتی پاکستان تلقی می‌شوند موجب شده است نخست وزیر پاکستان نیز در مورد موضوعات داخلی افغانستان بر اساس علاقه‌مندی آمریکا  ابراز نظر مستقیم کند.